GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep Kilis Tabipler Birliğinden Barışa Vurgu

IHA
01.09.2015 - 15:06Son Güncelleme :

GAZİANTEP KİLİS TABİPLER ODASI BAŞKANI DR. HAMZA AĞCA 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MÜNASEBETİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

IHA

Gaziantep Kilis Tabipler Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca, 1 Dylül Dünya Barış Günü münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında, savaşın en çok çocukları vurduğunu belirterek, “1990 yılından bu yana 2 milyondan fazla çocuk öldü. 4-5 milyondan fazla çocuk ciddi yaralanmaya maruz kaldı” dedi.
Ağca,"Ayrıca, sağlık çalışanlarına yönelik olarak, son 4 gün içinde Cizre’de hemşire Eyüp Ergen, Diyarbakır da eczacı Yunus Koçak, Diyarbakır da Doktor Abdullah Biroğul hayatını kaybetti. Görüyoruz ki savaş çeperini daraltıyor. Savaş hastalıkları ağırlaştırdı. AIDS, verem, sıtma, solunum yolu hastalıkları artış gösteriyor.
Bugün savaş ve sömürünün olmadığı, eşiti özgür adil bir dünya ve Türkiye’de yaşama özlemi için çaba harcamanın her zamankinden daha önemli görüyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep Kilis Tabipler Birliğinden Barışa Vurgu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 15 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep Kilis Tabipler Birliğinden Barışa Vurgu haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:53
Sayfa Başı