GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep İcracatta Büyüyor

IHA
08.09.2015 - 11:30Son Güncelleme :

GAZİANTEP İCRACATTI BÜYÜYOR

IHA

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, bu yılın Ağustos ayında ihracatta önemli bir artış yakalayan Gaziantep’in diğer illerden farklı bir başarı ortaya koyduğunu belirterek, ‘’Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çalışanlar ve sizlerin sayesinde bu şehir dimdik ayakta durabiliyor’’ dedi.
GSO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda, terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı ve dualar okundu.
Ülkenin birlik ve bütünlüğünü, huzur ve istikrarını bozmaya yönelik terör olaylarını lanetleyerek sözlerine başlayan Adil Konukoğlu, şehitlere rahmet, ailelerine ve bütün millete baş sağlığı diledi. Konukoğlu, ‘’Birlik beraberliğimizi bozmadan, el ele vererek bunun mücadelesini hep birlikte vermeliyiz’’ ifadelerini kullandı.
Konukoğlu, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerin de demokratik bir ortamda, sağlıklı bir şekilde yapılmasını temenni etti.
GAZİANTEP ANKARA’I GERİDE BIRAKTI
Gaziantep Havaalanı Islah Organize Sanayi Bölgesi’ni, müteşebbis heyetinin belirlenmesinin ardından dosyayı bakanlığa götürerek kuruluşunu tamamlamış olacaklarını, Polateli-Şahinbey Organize Sanayi Bölgesi’nin de çalışmalarının sürdüğünü belirten Konukoğlu, Gaziantep’in son ekonomik verileri hakkında bilgi verdi.
Ağustos ayında ihracatta yüzde 9,6 artış gerçekleştirdiklerine ve en fazla ihracat yapan iller arasında Ankara’yı geçerek 5’inci sıraya yükseldiklerine işaret eden Konukoğlu, sanayicilere seslenerek, şunları kaydetti:
‘’Geçmiş yıllarda da Ağustos’tan sonra yukarı tırmanma var. Eylül ayında da çıkışa doğru geldiğimiz açık. Ağustos ayında İstanbul yüzde 4’e yakın, Kocaeli yüzde 12.5, İzmir yüzde 8.1 düşerken, Bursa binde 4 artış gösterdi. En fazla ihracat yapan ilk 10 içerisinde Gaziantep ile birlikte sadece üç şehir artıda. Sekiz aylık dönemde de ihracatı en az düşen şehiriz. Bu şunu gösteriyor, biz diğerlerinden farklıyız. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Çalışanlar ve sizlerin sayesinde bu şehir dimdik ayakta durabiliyor.’’
İhracat yaptıkları ülke sayısını 180’lere çıkarmayı istediklerini ifade eden Konukoğlu, Dünya ekonomisinde koşullar zorlaştığı için ihracatçıların son yıllarda yeni pazarlar bulmaktan çok mevcut pazarlarda çaba gösterdiğini, ancak gelecek yıl pazar sayısının artacağına inandığını söyledi.
Ocak-Ağustos 2015 döneminde bildirge veren işyeri sayısının yüzde 4.3, sigortalı çalışan sayısının yüzde 5.3, Ağustos ayında OSB elektrik tüketiminin yüzde 8,9 arttığına dikkati çeken Konukoğlu, bunun işlerin hareketlendiğinin ve yeni açılan işyerleriyle birlikte istihdamın arttığının göstergesi olduğunu vurguladı.
GSO Başkanı Konukoğlu, tüm sanayicilere sağlık, huzur ve barış içerisinde bir Kurban Bayramı geçirmelerini dileyerek, konuşmasını tamamladı.
TOPÇUOĞLU: ‘’TÜRKİYE’NİN İSTİKRARLI HÜKÜMETLERE İHTİYACI VAR’’
Terör eylemlerinde hayatını kaybeden şehitler için Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu da, 7 Haziran’dan sonra terörün tekrar yüzünü gösterdiğini belirterek, şöyle devam etti:
‘’Hepimizin, bütün vatandaşlarımızın sağduyuyla hareket etmesi gerekiyor. Zor bir süreçten geçiyoruz. Özellikle dış güçler, Türkiye’de siyasi istikrarın biraz kaybolmasını yakaladıkları zaman terör örgütlerini de destekleyerek maalesef ülkemize her yönden zarar vermeye çalışıyorlar. Ülkemizin kıymetini bilmeliyiz. Çevremiz ateş çemberi. Biz gerçekten istikrarı ile kaynakları ile huzurlu, güçlü bir ülkeyiz. Bunu korumak için de hepimize çok önemli görevler düşüyor. Tekrar şehitlerimizi rahmetle anıyorum, Allah mekanlarını cennet etsin.’’
‘’Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi’’ araştırmasında giren Gaziantepli firmaları ve çalışanlarını tebrik eden Topçuoğlu, önümüzde yeni bir seçim süreci olduğunu anımsatarak, ‘’Ülkemizin geleceği ve istikrarı için hepimizin çok dikkatli bir şekilde bu süreci izlememiz, Türkiye’nin bütünlüğü için resmin tamamına bakarak karar vermemiz gerekiyor. Türkiye’nin istikrarlı hükümetlere ihtiyacı var, bu yönden hepimize düşen görevleri yerine getireceğimize inanıyorum’’ şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep İcracatta Büyüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep İcracatta Büyüyor haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:49
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı