GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin Fas’ta

IHA
26.02.2015 - 17:08Son Güncelleme :

FAS'IN KENİTRA KENTİ İLE GAZİANTEP ARASINDA "KARDEŞLİK" PROTOKOLÜNÜ İMZALAMAK ÜZERE BERABERİNDEKİ HEYETLE FAS'TA BULUNAN GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN, TEMASLARININ İKİNCİ GÜNÜNDE FAS BAŞBAKANI ABDULİLAH BENKİRAN TARAFINDAN KABUL EDİLDİ.

IHA

Fas’ın Kenitra kenti ile Gaziantep arasında "kardeşlik" protokolünü imzalamak üzere beraberindeki heyetle Fas’ta bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, temaslarının ikinci gününde Fas Başbakanı Abdulilah Benkiran tarafından kabul edildi.
Başkent Rabat’ta Kraliyet Sarayı kompleksinde bulunan Başbakanlık merkezindeki görüşmeye, Türkiye’nin Rabat Büyükelçisi Ethem Barkan Öz, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu ve diğer yetkililer katıldı.
Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Şahin tarafından Fas Başbakanı’na hediye takdim edildi.
Şahin, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, hem Türkiye hem Gaziantep olarak kardeş şehirlerin sayısını artırmak istediklerini, bu suretle ticari, toplumsal ve kültürel ilişkileri geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Gaziantep ile Kenitra’nın dün imzalanan protokollere "Kardeş şehir" olduğunu hatırlatan Şahin, "Biraz önce sayın Başbakan da ’ikiz şehir oldunuz’ dedi. Çok güzel bir çalışma başlattık. Herkes bunu bekliyordu" dedi.
"KARDEŞLİĞİ BÜYÜTÜP, DÜŞMANLIĞI YOK ETMELİYİZ"
Temasları sırasında kardeş şehir protokolünün yanısıra iki kentin belediyeleri ve sanayi odaları arasındaki işbirliğinin geliştirilmesini öngören anlaşmalara da imza atıldığını belirten Şahin, önümüzdeki hafta Başbakan Yardımcsı Numan Kurtulmuş’un, Fas-Türk Günleri kapsamında beraberindeki geniş heyetle birlikte bu ülkeye geleceğine işaret etti.
Fas Başbakanı Benkiran’la Fas’ın da Türkiye’de Fas Kültür Günleri etkinliği düzenlemesi konusunda konuştuklarını ve bu amaçla bir heyetin Gaziantep’e geleceğini ifade eden Başkan Şahin, şöyle konuştu:
"Bizim şehrimizde 23 fahri konsolosluk var. Şimdi inşallah 24’üncüsünü Fas’la yapacağız. Sayın Başbakanla bunun görüşmesini yaptık. Ben bunu, geleceğimiz adına, dünya barışımız adına, aynı kökten aynı medeniyetlerden gelmiş ülkelerimiz adına, çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olarak görüyorum. Dünyanın buna ihtiyacı var. Sevgiyi, kardeşliği büyütmeye, düşmanlığı azaltıp yok etmeye ihtiyacı var. Biz de bugün ekip olarak bunun için buradayız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin Fas’ta hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin Fas’ta haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı