ELAZIĞ HABERLERİ

Gazi Ortaokulu'nda 250 lisanslı sporcu 25 kupa kazandı

DHA
27.04.2017 - 17:32Son Güncelleme :
DHA

Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ, (DHA) -

ELAZIĞ merkez Gazi Ortaokulu'nda eğitim gören 250 öğrenci lisanslı sporcu, 16 branşta yapılan sportif müsabakalarda bu yıl toplam 25 kupa kazandı.

Gazi Ortaokulu Müdürü Veysel Sarıgül, 2014 yılında geldiği bu okulda öğrencileri spora yönlendirerek, lisanslı sporcu sayısını 250'ye çıkardıklarını söyledi. Okul müdürü Sarıgül, lisanlı öğrencilerin bir çok branşta büyük başarılar elde ettiklerini ifade ederek, "Geçen yıl 12 spor branşında 15 kupa hedefimiz vardı, yaptığımız başarıyla 20 kupa kazandık. Bu yıl öğrencilerimizle ortak bir hedef koyduk 30 kupa alacağız. Ülke olarak, biz olimpiyatlarda neden başarı sağlayamıyoruz diye tartışıyoruz. Ana sebebi şu; biz bir çok spora başlama yaşının 6-7 olduğunu bir türlü kabul edemedik. 1'nci sınıftan itibaren biz branş derslerini özellikle beden eğitimi derslerine, beden eğitimi öğretmenlerini değer vermediğimiz sürece olimpiyatlarda başarılı olamayız. Bizim buradaki sportif manadaki çalışmamızın ana manası, sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Bunu da rahatlıkla söyleyebilirim biz ülke çapında şu an en fazla lisanslı sporcuya sahip okuluz. Bu yıl 250 lisanslı öğrencimiz ile toplam 16 branşta yapılan sportif müsabakalarda toplam 25 kupa kazandık. Biz bunu daha iyi geliştirerek artırmak istiyoruz"diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Gazi Ortaokulu'nda 250 lisanslı sporcu 25 kupa kazandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 17 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazi Ortaokulu'nda 250 lisanslı sporcu 25 kupa kazandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı