"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Gazi Mimarlıktan öğrenciler yakınıyor

BİZ Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mimarlık bölümü son sınıf öğrencisiyiz.

Okulumuzda yazın başlayan yenileme çalışması hala bitmedi. (Sanırım durduruldu.) Okulu iskeletine kadar söküp her şeyi yeniden yapmayı planlıyorlardı. Ancak eğitim dönemi başlayalı 5. haftada olmasına rağmen hala pencereler takılmadı. Yapılan yanlış ve gereksiz uygulamalardan söz etmeyeceğiz. Ancak sağlık koşullarının elverişsizliği ve çalışma ortamının kötülüğü nedeniyle çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Dekanlık vb. yerlere başvurmamıza rağmen gerekli ilgiyi göremiyoruz. Havaların da soğumasıyla okul içinde durulamaz hale geldi. Derslerde montumuzla durmamıza rağmen soğukla baş edemiyoruz.
Önceden vaktimizin çoğunu okulda geçiriyorduk ders aralarında dersimiz olmadığı zamanlarda hatta geceleri okulda çalışıyorduk. Yine aynı şekilde çalışmamız gerektiği halde okulun durumu nedeniyle okulu kullanamıyoruz. Şu anda bile okulda duramazken, 1 ay sonraki halimizi düşünemiyoruz.

Okurumuzun şikayetine 365 AVM itiraz ediyor

365 Alışveriş Merkezi Müdürü Tuğhan Kakmacı, okurumuz Mehmet Akyüz’ün
‘güvenlik’ konusundaki yazısını kabul etmiyor. “AVM’mimizi ziyaretçilerimizin güvenliği, devamlılığımızın sağlanması için en önde gelen takip konumuzdur” diyerek şöyle devam ediyor:
“Keyfe Özel Alışveriş Merkezi marka vaadiyle hizmet sunan alışveriş merkezimizde, ziyaretçilerimizin alışveriş tecrübesini konforlu ve keyifli hale dönüştürmek öncelikli amacımızdır. Ziyaretçilerimizin kendilerini güvenlik konusunda tedirgin hissedecekleri her türlü sorunda, onları bilgilendirip bu algı yanılsamasını değiştirmek isteriz.
Kapılarda güvenlik personelinin olmaması, AVM’nin güvensiz olduğu şeklinde bir düşünce yaratmamalıdır. Zira AVM içerisinde devriye halinde gezen güvenlik birimlerimiz mevcuttur. Ayrıca AVM’nin bir ucundan diğerine güvenlik hizmetini hızlandırmak ve sıklaştırmak için güvenlik birimlerimiz ginger adı verilen akülü araçlar kullanmaktadırlar. AVM’miz kapalı devre kamera sistemleri ile 7/24 izlemektedir.
Ziyaretçilerimizin medeni şekilde AVM’mize girerek, daha güvende olmalarını sağlayacak altyapı ile donattığımız 365 Alışveriş Merkezi’nde, güvenlik konusunda bir sorun olmadığını sizin aracılığınız ile Sn. Mehmet Akyüz’e iletilmesini rica ederiz.”

‘Yunus’lar olmayınca trafik keşmekeş oluyor

HER sabah Oran ve Konya Yolu’ndan devamla Eskişehir Kavşağı’ndan Sincan’a işe gidiyorum. Daha Oran mevkiinden trafiğin o gün için kilitli olup olmadığını hemen anlıyorum. Çünkü Konya Yolu’ndan gelip Eskişehir yönüne dönülen kavşakta bazı sabahlar motorlu yunus (trafik polisi) burada görev yapıyorsa trafik akıcı oluyor. Ama eğer o gün o noktada trafik polisi yoksa (yağışlı günler ve bazı günler olmuyor) Ankara’ya giriş çıkışı belirleyen bu yolda trafik kilitleniyor Buna tüm Ankaralılar şahittir ama her nedense Ankara Trafik Şube Müdürlüğü sadece sabah ve akşam saatlerinde bir trafik polisinin iki saat mesai yaparak halledeceği bu açmazı farkedemiyor mu acaba?
Cem ÇELEBIOĞLU

Gürültü kirliliği

TARİH; 18.10.2011, saat 14,00 civarı.
Yer; Ankara Numune Hastanesi yoğun bakım servisinin önündeki ara yol.
06 T 4892 plakalı taksi sürücüsü ardına kadar açtığı kasedinden ‘Ankara’nın bağları, büklüm büklüm yolları’ parçasını dinliyor.
Sadece kendi değil çevredeki herkese de dinletiyor.
Bu yetmezmiş gibi önünde duran özel arabadan inen yaşlı kişilerin yavaş hareketine de sinirlenip kornasına uzun uzun basıyor.
Ne diyelim. Yoğun bakım ünitesinin hemen yani başı. Orada yatan hasta sürücünün yakını da olabilir. Kimbilir hastalar nasıl rahatsız oldular. Hastalarımıza biraz olsun saygılı olmamız gerekmez mi?
Ali Avni YÜZBAŞIOĞLU
X