Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gazi Mahallesi'nde olaylı gece

  Bulut MÜLHİM - Uzay KESMEN / İSTANBUL, (DHA)
  13 Eylül 2014 - 08:18Son Güncelleme : 13 Eylül 2014 - 09:29

  GAZİ Mahallesi’nde yolu trafiğe kapatan eylemcilere polis müdahale etti. Olaylar sırasında Gazi Parkı’nın içindeki Sultangazi Belediyesi’ne ait bir depo ateşe verildi. Alevler göğe kadar yükselirken itfaiye yangına eylemciler nedeniyle müdahale edemedi. O anlar cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi.

  Sultangazi Gazi Mahallesi’nde dün sabah düzenlenen polis operasyonlarını protesto eden gruplar dün akşam saat 19.30 sıralarında İsmetpaşa Caddesi’ni trafiğe kapattı.

  Kurdukları barikatları ateşe veren eylemcilere polis gaz bombası ve TOMA’larla müdahale etti. Müdahale sırasından polis ve gazetecilerin bulunduğu yere silahla ateş edildi. Yaşanan panik DHA kamerası tarafından da görüntülendi.

  Gazi Mahallesinde olaylı gece

  Uyarılar üzerine polis ve gazeteciler olay yerinden uzaklaştı. Eylemciler polise havai fişek ve molotoflarla saldırdı.

  Olaylar sırasında Gazi Parkı’nın içindeki Sultangazi Belediyesi’ne ait bir depo ateşe verildi. Alevler göğe kadar yükselirken itfaiye yangına eylemciler nedeniyle müdahale edemedi. Alev alev yanan depo cep telefonu kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

  Gazi Mahallesinde olaylı gece

  Gazi Mahallesi’nde akşam saatlerinde başlayan ve polis müdahalesiyle devam eden olaylar gece geç saatlere kadar devam etti. Uzun süren polis müdahalesinin ardından gruplar ara sokaklara kaçarak dağıldı. Çok sayıda çevik kuvvet ekibinin bölgede bekleyişi sürüyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı