MANİSA HABERLERİ

Gazi İlkokulundan Büyük Başarı

IHA
18.10.2015 - 09:20Son Güncelleme :

MANİSA’NIN ŞEHZADELER İLÇESİNDEKİ GAZİ İLKOKULU, AVRUPA BİRLİĞİNİN FİNANSE ETTİĞİ VE 2020 YILINA KADAR SÜRECEK ERASMUS+ PROGRAMI KAPSAMINDA TÜRKİYE ULUSAL AJANSINA SUNDUĞU ‘GÖÇ NEDENİYLE EĞİTİM ORTAMLARINDA KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİK’ ADLI PROJESİYLE AYNI ALANDA SUNULAN 1916 PROJE TEKLİFİ ARASINDAN KABUL EDİLEN 88 PROJE ARASINA GİRMEYİ BAŞARARAK 11 BİN 64 EURO HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANDI.

IHA

Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Gazi İlkokulu, Avrupa Birliğinin finanse ettiği ve 2020 yılına kadar sürecek Erasmus+ programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu ‘Göç Nedeniyle Eğitim Ortamlarında Kültürel Çeşitlilik’ adlı projesiyle aynı alanda sunulan 1916 proje teklifi arasından kabul edilen 88 proje arasına girmeyi başararak 11 bin 64 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.
Gazi İlkokulu proje sayesinde öğretmenlerin ve öğrencilerin kültürel farklılıkları hakkında farkındalıklarını arttırarak, öğrencilerin sınıf içinde yaşadıkları çatışmaları ve uyumsuzlukları ortadan kaldırmayı veya en aza indirmeyi hedefliyor. Bunun yanında öğretmenlerin sınıflarında yaşadıkları sorunlara pratik çözümler üreterek öğrencilerin okula karşı olumlu tutum sergilemelerini ve bu sayede muhtemel erken okul terkinin önüne geçilmesinin hedeflendiği proje sayesinde kurum personeli Bilgi ve İletişim Teknolojilerini (BİT) etkin bir şekilde kullanarak öğrenci ihtiyacına cevap verir bir noktaya ulaşacak. Gazi İlkokulu proje sayesinde yapılacak yurt dışı hareketlilik faaliyetleri ile kurum personelinin yabancı dil yeterlilik becerilerini geliştirerek, uluslararası işbirliği kapasitesini de arttırmayı hedefliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Gazi İlkokulundan Büyük Başarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 09 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazi İlkokulundan Büyük Başarı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  04 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:01
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   18:57
  • Yatsı
   20:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı