ANKARA HABERLERİ

Gazi’den Yenimahalle’ye Proje Önerisi

IHA
07 Ekim 2015 - 11:43Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 11:44

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI FETHİ YAŞAR, GAZİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNİ KABUL ETTİ.

IHA

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sacit Turanlı ve Öğretim Üyeleri Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.
Sağlık konusunda halkı bilinçlendirmek ve tıp fakültesi öğrencilerinin okurken toplum hayatına girebilmeleri için Başkan Yaşar’a proje ortaklığı teklifinde bulunan öğretim üyeleri, Yaşar’dan olumlu yanıt aldı.
Projenin içeriği hakkında Yaşar’a bilgi veren Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nur Baran Aksakal, “Bizim bu projede amacımız halkın sağlığı için Tıp Fakülteleri ile belediyelerin iş birliğini sağlamak ve aynı zamandaöğrencilerin çalışma hayatından önce halkın içine girmesine ön ayak olmak. Bu konuda sizden destek bekliyoruz. Belediyenizin tüm merkezlerinde, kreşlerinde halkla iç içe olarak projeyi uygulamaya hazırız” dedi.
“BU PROJENİN İÇERİSİNDE SEVE SEVE OLURUZ”
Projenin uygulanabilmesi için desteğinin tam olduğunu belirterek heyete olumlu yanıt veren Başkan Yaşar, “Belediyeler ile üniversitelerin iş birliği yapması lazım. Burada kazanan vatandaş olacaktır. Bu projenin içerisinde seve seve oluruz. Bu projeyi daha da genişleterek size konferans ve toplantı odaları da tahsis edebilirim. Bunun duyurusunu da biz yaparız. Sizlerde vatandaşı hangi konuda bilinçlendirmek istiyorsanız konuşmalar yaparsınız. Araç sıkıntısını da biz gideririz. Halk sağlığı için yeni bir sistem var, “Aile Eğitimi”. Bizim bölgemizde hemen hemen tüm mahallelerde bu birimleri kurduk ve Sağlık Müdürlüğü’ne teslim ettik. Şimdi üç tane daha yapıyoruz. Buralarda da eğitim veririz” diye konuştu.
Projenin en kısa zamanda hayata geçeceğini sözlerine ekleyen Yaşar, gerekli adımların atılabilmesi talimat vererek projeye onay verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Gazi’den Yenimahalle’ye Proje Önerisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazi’den Yenimahalle’ye Proje Önerisi haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı