Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gazeteciye ömür boyu stat yasağı

  Ahmet AY/ANTALYA (DHA)
  07 Ekim 2003 - 01:48Son Güncelleme : 07 Ekim 2003 - 01:48

  Futbol Federasyonu 20 Eylül'de oynanan Antalyaspor-Türk Telekom maçında sahaya giren Antalya'nın yerel gazetelerinden ‘Yeni İleri’nin spor muhabiri Vedat Gürhan'a ömür boyu stat yasağı koydu.

  Olaylı maçın ardından Futbol Federasyonu Antalyaspor'un sahasını kapatırken, futbolcu, yönetici ve teknik heyete ağır cezalar verdi. Vedat Gürhan'ın durumunu da görüşen federasyon, gazetecinin hakemlere küfür ettiği ve fiili saldırıda bulunduğu iddiaları üzerine, muhabirin ‘‘Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen hiçbir müsabaka ve aktiviteye görevli ve seyirci olarak alınmamasını’’ kararlaştırdı.

  Karar, bu hafta seyircisiz oynanan Antalyaspor-Çanakkale Dardanel maçında uygulandı ve Gürhan, görevliler tarafından stada alınmadı. Gürhan, tek taraflı infaz edildiğini belirterek, şunları söyledi; ‘‘Hakem ve gözlemci raporlarına göre karar verdiler. En azından benim de savunmam alınmalıydı. Hangi hukuk devletinde böyle bir karar alınır? Yazı elime ulaşınca, Futbol Federasyonu ve TSYD'ye dilekçe yazarak itiraz ettim. Dilekçe ile birlikte maçın kasetini de gönderdim. Kasetlerde her şey ortada. Hakemlere fiili bir saldırıda bulunmadığım görülüyor.’’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı