Gündem Haberleri

  Gazetecinin ölümüne neden olan sürücü yakalandı

  A.A
  09.12.2009 - 12:50 | Son Güncelleme:

  Adana'da, yol kenarında yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden, haftalık olarak yayımlanan Yeni Soluk Gazetesi sahibi Seyit Ali Akgül'e çarpan midibüsün sürücüsü yakalandı.

  2 Aralıkta, Öğretmenler Bulvarı'nda yaralı olarak yol kenarında bulunan Akgül'ün, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesindeki ölümü şüpheli bulunması üzerine Cinayet Büro Amirliği tarafından başlatılan soruşturma sonuçlandı.

  Akgül'ün trafik kazası sonucu öldüğünü ve olayın yaralı halde bulunduğu yerde meydana geldiğini kesinleştiren Cinayet Büro Amirliği, nisan ayında faili meçhul kazada ölen Ali Sancar olayını soruşturan ve zanlıyı olay yerinde aracın far parçasından başka hiçbir delil ve kamera kaydı olmadan bulan özel ekibi görevlendirdi.

  Özel ekip, olay yerinde bulunan ve sadece bir araç markasının adı yazılı plakalıktan yola çıkarak, aracı araştırmaya başladı. İlgili servisleriyle görüşen ekipler, önce şehirler arası toplu taşıma otobüsleri üzerinde inceleme yaptı.

  Sadece kazanın olduğu noktadaki değil, geliş ve gidiş yönündeki yaklaşık 1 kilometrelik bölümdeki tüm kamera kayıtlarını araştıran ekip, bir işyerinin kamerasından çarpıp kaçan aracın midibüs olduğunu belirledi.

  DUVARA ÇARPTIĞINI SÖYLEDİ

  Belirlenen marka midibüsler üzerine yoğunlaşan ekip, yaptıkları görüşmeler sonrasında Coşkun A'nın (46) kullandığı 01 S 1696 plakalı okul servisi aracının olay gününde kaza yaptığını tespit etti. Servis şoförü Coşkun A'nın patronlarına duvara çarptığını söylediği öğrenildi.
  Coşkun A'nın kullandığı aracın camında kırık oluştuğu, ön taraftaki plakalığı da kırıldığı için çıkardığı belirlendi.

  Gözaltına alınan Coşkun A, emniyet müdürlüğündeki sorgulamasında, servis işlerini bitirdikten sonra midibüsü tamirciye götürmek için yola çıktığını,
  Öğretmenler Bulvarı'nda önünde giden tırın ardından bir kişinin aniden yola
  çıktığını, mesafe çok kısa olduğu için duramadığını söylediği kaydedildi.

  “VİCDAN AZABI DUYDUM”

  Fren yapma fırsatı olmadığını iddia eden zanlı, “Aracı bakıma götürüyordum. Önümdeki tırın arkasından yola çıktı. Adeta intihar ediyordu. Aramızda 3-5 metre olduğu için frene bile basamadım. Çevreden saldıran olur düşüncesiyle durmadım, ortalık ıssız ve sessizdi. Basında çarptığım adamın öldüğünü görünce vicdan azabı duydum” dediği öğrenildi.

  Kamera kayıtlarını inceleyen ekipler, tırla midibüs arasında 40-50 metre mesafe olduğunu, tır geçtikten bir kaç saniye sonra yola çıkan Akgül ile zanlı arasında ise 10-15 metre mesafe bulunduğunu, ancak vurduktan sonra da frenleme yapmadığını belirledi.

  Gazetecinin kazadan 25 dakika sonra fark edilerek polise haber verildiği öğrenildi. Kazanın saat 21:40 sıralarında olduğu, ihbarın ise 22:05 sıralarında gerçekleştiği bildirildi.

  Coşkun A'nın kullandığı midibüs de incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Aracın kırık ön camının değiştirilmediği, plakalığın ise söküldüğü ve plakanın aracın içine konulduğu görüldü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı