Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gazetecilerden "Charlie Hebdo" saldırısına protesto

  Özgür ALTUNCU-Özkan ARSLAN/İSTANBUL, (DHA)
  09 Ocak 2015 - 16:06Son Güncelleme : 09 Ocak 2015 - 16:04

  CAĞALOĞLU Meydanı’nda toplanan bir grup gazeteci, Charlie Hebdo Dergisine yönelik terör saldırısını protesto etti. Protesto sırasında bir basın açıklaması okundu. Gazetecilere Özgürlük Platformu Dönem Sözcüsü Ahmet Abakay tarafından okunan açıklamada, "Saldırı tüm insanlığa ve onun değerlerine yapılmıştır" denildi.

  Saldırıya uğrayan derginin sadece İslamla ilgili değil, tüm dinlerle ilgili dogmaları konu edindiğini vurgulayan Abakay

  "Saldırı sonucu hayatını kaybedenler yalnızca Fransa’nın değil, tüm dünyanın kaybıdır. Ortadoğu İslamcı terörizmin cenderesi altına alınmaya çalışılıyor. Son yıllarda artan benzer saldırılar dünyaya hakim kılınmaya çalışılan aklın ne olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye’den yetkililerin olayı kenardan dolanarak geçiştirmeye çalışması, gericilik dalgasının yansımasıdır. Laiklik mücadelesi, gericilikle mücadele bugün varlık yokluk meselesi haline gelmiştir. İnanç özgürlüğüne yönelik bu saldırı, katliamdır. Önlem alınmazsa gelecekteki olayların habercisidir. Bu tehdit hepimizedir" dedi.


  DİNDAR NESİL OLARAK TANITIYORLAR

  Türkiye’de sık sık dindar nesilden bahsedenlerin biraz daha dikkatli konuşmalarını isteyen Abakay sözlerini, "Çünkü bu eylemi yapanlar da dindar nesil olarak kendilerini tanıtmaktadırlar" diye tamamladı.


  CİHANER DE KATILDI

  Cağaloğlu Meydanı’ndaki protestoda CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto da yeraldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı