BATMAN HABERLERİ

Gazetecilerden Buruk Bayram

IHA
23.07.2015 - 15:45Son Güncelleme :

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER VE YAYIMCILAR CEMİYETİ GENEL BAŞKANI UĞUR KAPUCİ 24 TEMMUZ GAZETECİLER BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

IHA

Mezopotamya Havzası Gazeteciler ve Yayıncılar Cemiyeti Genel Başkanı Uğur Kapuci, 24 Temmuz Gazeteciler Bayramı nedeniyle açıklama yaptı.
Çoğulcu demokrasilerin vazgeçilmez unsurları arasında yer alması gerektiğini belirten Mezopotamya Havzası Gazeteciler ve Yayıncılar Cemiyeti Genel Başkanı Uğur Kapuci, basın ve yayın organları temsileri olan gazetecilerin hak ettikleri değeri görmediklerini söyledi. Coğrafi koşullar ne olursa olsun hiçbir zaman görevlerinden ödün vermeyen gazetecilerin var olduğuna inandıklarını belirten Kapuci, "Zor şartlar altında görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan onurlu gazetecilerin var olduğunu biliyoruz. İfade özgürlüğü ellerinden alınan gazeteciler tüm baskılara rağmen her kesime objektif olarak yaklaşmaya çalıştılar. Baskılara boyun eğen gazetecilerin ise bazı siyasi partilerin arka bahçesi olmalarını kabullenemiyoruz. Siyasi parti ve cemaatlerin gölgesi altında görev yapan gazetecilerin biran önce onurlu bir şekilde asli görevlerine dönmeli ve onurlu meslektaşları gibi hiçbir baskıya boyun eğmeyen çıkar gözetmeyen gazeteci hüviyetine kavuşmalarını umut ediyoruz. Gazeteciler, siyasi partilerin ve cemaatleri bırakmalıdırlar" dedi.
"GÖREVLERİ BAŞINDA ÖLEN GAZETECİLER ŞEHİTTİR"
Her zorlukta görevlerini yapmaya çalışan ve bu uğurda ölmeyi göze alan gazetecilerinde var olduğunu belirten Kapuci, "Yanı başımızda devam eden Suriye savaşı var. Bu savaşı görüntülemeye çalışan ve objektif bir şekilde kamuoyunu bilgilendiren dürüst, namuslu ve onurlu gazeteciler maalesef hayatlarını kaybediyorlar. Suruç’taki patlamada da hayatını kaybeden gazeteciler oldu. Tek düşünceleri haber olan bu şerefli gazetecilerin diğer meslektaşları gibi görevleri başında hayatlarını kaybetmelerinden dolayı şehit sayılıyorlar. Görevleri başında şehit olan gazetecilerimizi rahmetle anıyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Gazetecilerden Buruk Bayram hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazetecilerden Buruk Bayram haberi güncellenecektir.

BATMAN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:34
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  14:50
 • Akşam
  17:05
 • Yatsı
  18:37
Sayfa Başı