Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gazeteciler, PKK’lılar BDP’liler, halk oradaydı

  İSTANBUL /AA
  20 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ağustos 2012 - 09:58

  İstanbul Sultangazi’de vatandaşlarla bayramlaşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şemdinli’deki PKK- BDP buluşması için “Orada medya, PKK’lılar, BDP’liler, gazeteciler, halk, halkın bir bölümü vardı. Devlet neredeydi acaba? Sayın Başbakan bunu kendisine soruyor mu?” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, BDP’li milletvekillerinin, Şemdinli-Derecik bölgesinde silahlı teröristlerle buluşmasıyla ilgili “Oslo’da mı, Suriye’de mi, Amerika’da mı, Avustralya’da mı oldu? Hayır, Türkiye’de oldu. Orada medya, PKK’lılar, BDP’liler, gazeteciler,  halk, halkın bir bölümü vardı. Devlet neredeydi acaba? Sayın Başbakan bunu  kendisine soruyor mu? Devlet neredeydi, hükümet neredeydi?” dedi.

  Kılıçdaroğlu, Sultangazi’de düzenlenen bayramlaşma töreni sırasında basın  mensuplarının sorularını yanıtladı. BDP’li milletvekillerinin, Şemdinli-Derecik bölgesinde silahlı  teröristlerle buluşmasıyla ilgili soru üzerine Kılıçdaroğlu, kaçırılan  milletvekilinin CHP’li olmasına rağmen, suçlanan tarafın CHP olduğunu belirterek, “Bunun akılla mantıkla bağdaşır bir yönü var mı? Hayır” dedi. Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

  Başbakan kavga istiyor

  “Önce sorulması gereken soru şu, sayın Başbakan siz hangi ülkenin başbakanısınız? Bu ülkede terör örgütü mensuplarıyla onlara şu veya bu şekilde destek veren bir grup bir araya geliyor kucaklaşıyorlar, Habur görüntüleri çıkıyor ortaya. Suçlu CHP... Bu kadar kısır, bu kadar sığ düşünen bir yönetim anlayışı, siyasal anlayış olabilir mi? Sayın Başbakan’a soruyorum, siz  hangi ülkenin başbakanısınız? Bu görüntüler başka bir ülkede mi, Türkiye’de mi  oldu? Türkiye’de olduysa bunun sorumlusu ne zamandan beri CHP? Şehide ‘kelle’ diyen kimdi? ‘Birkaç Mehmet öldü diye Meclis’i mi toplayacağız?’ diyen kimdi? Parlamentoyu adam gibi topladık. Kaçan kimdi?  AKP ve sayın Başbakan. Suçlanan kim CHP. Milletimin vicdanına havale ediyorum.”
  Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Hakkari ziyaretinde yoğun güvenlik önlemlerinin alındığının hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:
  “Sayın Başbakan’ın, bir İçişleri Bakan’ının polis tarafından kaçırılma noktasına gelmesini oturup düşünmesi lazım. CHP’yi suçlayacağına, ülkeyi nasıl yönettiğini, ülkenin geldiği noktayı görmesi lazım. Ben, bu ülkede huzur istiyorum, sayın Başbakan huzursuzluk istiyor. Ben bu ülkede barış istiyorum, sayın Başbakan kavga istiyor. Aramızdaki fark bu.”                      

  Gazeteciler, PKK’lılar BDP’liler, halk oradaydı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı