MARDİN HABERLERİ

Gazeteciler Cemiyetinden Bayram Mesajı

IHA
21.10.2015 - 11:54Son Güncelleme : 21.10.2015 - 11:55

MARDİN GAZETECİLER VE YAZARLAR CEMİYETİ BAŞKANI KADİR ÜRÜNDÜ, “21 EKİM GAZETECİLER BAYRAMI” NEDENİYLE MESAJ YAYIMLANDI.

IHA

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, “21 Ekim Gazeteciler Bayramı” nedeniyle mesaj yayımlandı.
Üründü, mesajında, “Günümüzde zor koşullarda, maddi imkansızlıklar içerisinde her geçen gün daralan mesleki çerçeve içerisinde her türlü zorluğa göğüs gererek ve mesleğin gereği olarak hedefi, halkı gelişmelerden haberdar etmek olan gazetecilere toplumun bütün bileşenlerinin yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum. Kimi zaman tehdit edilen, kimi zaman darp edilen, kimi zaman da farklı saldırılarla karşı karşıya kalan meslek mensuplarının zor bir dönemi daha yaşadığını ve yaşanan gelişmelerden rahatsız olmakla birlikte, vicdan ve izan sahibi olan hiçbir gazetecinin de akan kan, ölüm ve dökülen gözyaşının haberini yapmaktan hoşnut olmadığını belirtmekte yarar görüyorum” dedi.
Yaşanan bütün olumsuz şartlara karşın toplumun gören gözü, işiten kulağı olan gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirmek için gecesini gündüzüne katmaya ve mesleklerini icra etmeye devam edeceklerini vurgulayan Üründü, şunları kaydetti:
“Gazetecilik halkın menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtan önemli bir görevdir. Yine gazetecilik, insanımızın zihninde bir takım kanaatlerin oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle gazetecilik mesleği toplumu doğru bilgilendirme, sorumluluk ve davranış oluşturma bakımından etkin ve etkili bir meslektir. Ülkemizin daha müreffeh yarınlara ulaşmasında gazetecilerin kamuoyu oluşturma ve hizmet noktasında öne çıkardıkları haberlerle yardımcı olma görevini en iyi şekilde yerine getirdiğine inancımız tamdır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Gazeteciler Cemiyetinden Bayram Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 11 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazeteciler Cemiyetinden Bayram Mesajı haberi güncellenecektir.

  MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   12:20
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı