İZMİR HABERLERİ

Gazeteciler “Barış Selçuk” İçin Yarışacak

IHA
10 Temmuz 2015 - 10:46Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 10:47

İZMİR'DE, 1994 YILINDA GÖREVE GEDERKEN HAYATINI KAYBEDEN GAZETECİ BARIŞ SELÇUK ANISINA DÜZENLENECEK GAZETECİLİK YARIŞMASININ BU YIL 16'NCISI GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

IHA

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilecek Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması için başvurular başladı.
İzmir’de, 1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri mesleğe teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri Yarışması’nın bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilecek. Başvuruların başladığı yarışmada katılımcılar haber, fotoğraf ve görüntülerini, 17 Ağustos 2015 Pazartesi gününe kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’ne ulaştırabilecek.
ÖDÜLLER 4 DALDA VERİLECEK
Barış Selçuk Gazetecilik Ödülleri, ulusal haber, İzmir kent haberi, haber fotoğrafı ve İzmir kent tv haberi olmak üzere dört ayrı dalda verilecek. Katılımcılar 5 Ağustos 2014 ile 4 Ağustos 2015 tarihleri arasında gazete, dergi ve internet medyasında yayımlanmış haber, haber fotoğrafı ve televizyonlarda yayınlanmış haber ve görüntüleriyle yarışmaya başvurabilecek. Her dal için bir birincilik ve bir özendirme ödülünün verileceği yarışmada, ödül tutarı 4 dal için de 5 bin TL olarak belirlendi.
Yarışmada, Barış Selçuk’la birlikte göreve giderken yaşamını yitiren gazeteci Hande Mumcu adına da yine her dalda 2 bin 500 TL tutarında özendirme ödülü verileceği belirtildi.
Katılımın, kişisel başvuru esasına göre yapılacağı yarışmaya bir katılımcı, en fazla iki dalda ve birer eserle başvuru yapabilecek. Katılımcıların başvuruya konu olan haber ve haber fotoğrafın yayınlandığı gazete ve derginin bir nüshasını (aslını), haber fotoğrafında yer alan fotoğrafın dijital ortamda bir adet kaydını (CD veya DVD) 17 Ağustos 2015 tarihi saat 17.30’a kadar “İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’ne iadeli taahhütlü posta ile ya da şahsen iletmesi gerekiyor. Yarışma şartnamesinde, eser imzasız ise kuruluşun ilgili sorumlusundan, bu eserin adaya ait olduğunu belirten imzalı bir belgenin de başvuru formu ekinde teslim edilmesi isteniyor.
Televizyonda yayınlanan eserleriyle katılan yarışmacılar, televizyonlarda yayınlanan eserin 1 adet DVD’sini, yayınlanan eserin orijinal metnini, yayın tarihi, adı, süresi ile bu eserin yarışmacıya ait olduğunu belirten kurum yetkilisinden alınacak onaylı bir belgeyle birlikte sunması gerekiyor. Yarışmaya internet medyasında yayınlanan eserleriyle katılanlar, eserin yayınlandığı internet sayfa çıktısı ve (yayın tarihi ve saati ile birlikte) site yöneticisinden eserin katılımcıya ait olduğunu belirten imzalı bir belge ile yarışmaya başvurabilir.
Yarışmaya ajans haberi ile katılanlardan ise, kurum kuruluş yetkilisinden, söz konusu haberin kendilerine ait olduğunu belirten imzalı bir belgeyi ve haberin ajans bülteninde yer alan orijinal metnini, televizyonlarda yayınlanmış ise televizyon katılım şartlarını yerine getirerek teslim etmesi isteniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Gazeteciler “Barış Selçuk” İçin Yarışacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazeteciler “Barış Selçuk” İçin Yarışacak haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı