İSTANBUL HABERLERİ

Gazeteci Yazar Ekrem Kızıltaş: “Avrupa’nın Göbeğinde Bir Millet Yok Edilmek İstendi”

IHA
22.10.2015 - 15:09Son Güncelleme : 22.10.2015 - 15:10
IHA

Gazeteci-Yazar Ekrem Kızıltaş, “Avrupa’nın göbeğinde bir millet Müslüman olduğu için yok edilmek istendi” dedi.
Bağcılar Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Gazeteci-Yazar Ekrem Kızıltaş, İzzet Begoviç’in Balkan coğrafyası ve İslam toplumu üzerindeki etkisini değişik yönleriyle anlattı. "Vefatının 12’nci Yılı Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç” konulu anma programına konuk olan Kızıltaş, “Avrupa’nın göbeğinde bir millet Müslüman olduğu için yok edilmek istendi” dedi.
Konuşmasına Bosna-Hersek’in, güzel bir ülke olduğunu belirterek başlayan Ekrem Kızıltaş, yakın dönemde maruz kaldığı, tarihte benzeri çok az yaşanmış bir vahşetin acı hatıralarıyla da dolu olduğunu söyledi. Bosna-Hersek’te ortaya çıkarılan toplu mezarların alışılmış bir hüzün kaynağı olduğunun da altını çizen Kızıltaş, Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç’in bağımsızlık uğruna verdiği insanlık mücadelesine değindi. Begoviç’in Balkan coğrafyası ve tüm İslam alemi için çok önemli olduğunu vurgulayan Kızıltaş, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Merhum Aliya’nın, ‘maruz kaldıkları davranışların benzerini Sırp ve Hırvatlara karşı uygulama’ teklifinde bulunan Boşnak savaşçılara, ’Hayır! Biz Müslümanız, bu sebeple onlar gibi davranamayız’ mealinde cevap verdiği ve aykırı davranışlarda bulunanlar kim olurlarsa olsunlar en sert şekilde cezalandırdığı bilinmektedir.”
“BİR MİLLET MÜSLÜMAN OLDUĞU İÇİN YOK EDİLMEK İSTENDİ”
Bosna’da yaşanan vahşetin en çok bilinenin Srebrenitsa Katliamı olduğunu da vurgulayan Kızıltaş, Avrupa’nın göbeğinde Müslüman oldukları için bir milletin yok edilmeye çalışıldığını ifade etti. Bosna-Hersek’in Türkiye için önemine de dikkat çeken Kızıltaş, “Türkiye, Müslüman Boşnakları anlayabilen ve aleyhlerine döndürülen ağır çarklar arasında onlara tıpkı Saraybosna Tüneli gibi bir nefes alma imkanı sağlayabilen bir ülkedir. Onlar bizlerin oralara sıkça gidip gelmemizi istiyorlar. Yani varlığımızı orada hissettirmemizi istiyorlar“ şeklinde konuştu.
“MÜSLÜMANLARIN EN BÜYÜK MESELESİ SEKÜLERLEŞME”
İzzet Begoviç’in, Müslümanların günümüzde kapitalist anlamda yüzleştiği en büyük meselenin sekülerleşme olduğunu vurguladığını da kaydeden Kızıltaş, sözlerini şöyle tamamladı:
O, Müslüman topluluğun kıymetinin adalet, istikamet, sahih itikad gibi niteliksel değerlere sahip olmasıyla alakalı olduğunu anlatmaya çalışmıştır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Gazeteci Yazar Ekrem Kızıltaş: “Avrupa’nın Göbeğinde Bir Millet Yok Edilmek İstendi” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazeteci Yazar Ekrem Kızıltaş: “Avrupa’nın Göbeğinde Bir Millet Yok Edilmek İstendi” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı