Gündem Haberleri

  Gazeteci Mutlu'ya son veda

  M. Akif ERDEM/İSTANBUL (DHA)
  29.05.2011 - 15:27 | Son Güncelleme:

  Ankara'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Habertürk Televizyonu muhabiri Beyhan Mutlu’nun (26) cenazesi Küçüksu Hacı Zihni Güler Camii’nde öğleyin kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Anne Şükran Yalçınkaya cami bahçesinde kızının tabutuna sarılarak "Kızım ben seni böyle mi Ankara’ya yolladım, böyle mi gelecektin?"diyerek feryat etmesi cenaze törenine katılanları gözyaşlarına boğdu.

  Beyhan Mutlu’nun, kazada yaralanan  eşi Komiser Yardımcısı Oğuzhan Mutlu’nun tedavisi ise sürüyor.

  Son yolculuğuna uğurlandı

  Genç yaşta hayatını kaybeden Beyhan Mutlu’nun babası Aydın Yalçınkaya, annesi Şükran Yalçınkaya, cami avlusunda taziyeleri kabul ettiler.

  Cenaze törenine Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fikret Seçen, Beyhan Mutlu’nun annesi Şükran Yalçınkaya ile çok sayıda meslektaşı ve yakınları katıldı.

  Bakan Bağış, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Nur içinde yatsın. Allah aileye sabır versin. Hepimizin gideceği son durak orası. Ama Beyhan kardeşimiz çok genç yaşta aramızdan ayrıldı. Gencecik yaşına rağmen, meslekteki becerisiyle, hanımefendiliğiyle, kabiliyetiyle hepimizin takdirini kazandı" dedi.

  Beyhan Mutlu’nun Ankara’ya ilk geldiğinde kendisiyle sohbet ettiğini de belirten Bağış, "İnsanlığı, yaklaşımı, samimiyeti beni çok etkiledi. Kaderde cenaze namazını kılmakta varmış. Bu da bize bir ders olsun. Hepimizin yarın ne olacağımız belli değil" diye konuştu.

  Yiğit Bulut da, ”Çok genç bir insandı. Meslek hayatının başındaydı. Kader onu Ankara’ya çağırdı ve Ankara’da onu bizden aldı. Çok hayat doluydu. Eminim yaşasaydı çok başarılı olurdu" diye konuştu.

  Beyhan Mutlu’nun cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Kandilli Mezarlığı’nda toprağa verildi.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı