Ege Haberleri

EGE

  Gazeteci Irmak’a Çevre Basın ödülü

  Hürriyet Haber
  02.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ege Üniversitesi tarafından çevre ile ilgili düzenlenen “Yaşamın Sonsuzluğu Biyoçeşitliliktir” konulu toplantıda duyarlı haberleriyle tanınan Haber Hürriyeti İnternet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Irmak’a Çevre Basın Ödülü verildi.

  Irmak, ödülü almaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz’ın öneri ve desteğiyle Çevre Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen “Yaşamın Sonsuzluğu Biyoçeşitliliktir” konulu toplantının sloganı ‘Genine, Türüne, Ekosisteme Sahip Çık’ olarak belirlendi.
  Sonuç bildirgesi
  30 üniversitenin katıldığı toplantıya Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Ege Üniversitesi Çevre Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ümit Erdem, Ziraat Fakültesi Eski Öğretim Görevlisi Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, fakültenin öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. İki gün sürecek olan toplantının ardından konu ile ilgili sonuç bildirgesi yayınlanacak, bazı ulasal ve ulaslararası kuruluşların çevre ile ilgili çalışmalarına kaynaklık edecek.
  Toplantıda Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Prof. Dr. Erdem ve Prof. Dr. Sındır, birer kısa konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından çevre ödülleri verildi. Ödüllerden biri de çevre ile ilgili yaptığı haberlerle gündeme gelen www.haberhüriyet.com İnternet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Irmak’a verildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı