Ege Haberleri

EGE

  Gazanfer Karpat’a hüzünlü uğurlama

  İZMİR (DHA)
  21 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 20 Haziran 2013 - 19:21

  İZMİRLİ gazeteci, ödüllü foto muhabiri, DHA İzmir Fotoğraf Editörü Gazanfer Karpat, ailesi, yakınları, dostları ve meslektaşlarının katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Hasan Tahsin Basın Hizmet Ödülü ve sürekli basın kartı sahibi duayen foto muhabiri 68 yaşındaki Gazanfer Karpat, geçen pazartesi günü akşam saatlerinde evinde fenalaştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan, evli ve iki çocuk babası Karpat, kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi. Uzun yıllar foto muhabiri olarak sayısız gazetecinin yetişmesinde emeği olan Karpat, mesleğe 1961 yılında Demokrat İzmir Gazetesi’nde foto muhabiri olarak başladı. Karpat, Yeni Asır, Ege Ekspres, Gazete İzmir, Güneş ve Hürriyet gazetelerinde foto muhabiri olarak çalıştı.

   Gazanfer Karpat’a hüzünlü uğurlama

  Emekliliğinden sonra da Hürriyet’te yeniden görev aldı. Karpat, son olarak Doğan Haber Ajansı İzmir Temsilciliği’nde fotoğraf editörü olarak çalışıyordu. İzmir Gazeteciler Cemiyeti 2011 Hasan Tahsin Tahsin Basın Hizmet Ödülü ve sürekli basın kartı sahibi olan Karpat’ın ani ölümü büyük üzüntü yarattı.

  Gazanfer Karpat’a hüzünlü uğurlama

  Gazanfer Karpat için dün öğlende, Güzelyalı’da evinin yakınındaki Hoca Arif Küçükdoğan Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene eşi Nuriye Karpat, oğlu Gökhan Karpat, gelini Göksel Karpat, kızı Gamze Altınkaya, damadı Ali Altınkaya, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel başta olmak üzere meslektaşları, dostları, sevenleri katıldı. Çok sayıda kurum ve kuruluş da camiye çelenk gönderdi. Gazanfer Karpat’ın cenazesi cenaze namazının ardından, Doğan Haber Ajansı ile Hürriyet ve Posta gazetelerinin bulunduğu binanın önünden geçirildi. Çalışma arkadaşlarının karanfiller ve alkışlarla uğurladığı Karpat, Bornova Mezarlığı’nda toprağa verildi.

  Gazanfer Karpat’a hüzünlü uğurlama

  Güle güle Gazanfer Baba....

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı