Ege Haberleri

EGE

  Gaz kaçağı patlama ve yangına neden oldu

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  13.08.2012 - 14:46 | Son Güncelleme:

  Manisa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir bisiklet fabrikasının üretim bölümünde oksijen tüpünden sızan gaz önce patlamaya ardından da yangına neden oldu.


  Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde bir süre önce faaliyete geçen Toskano Bisiklet Motosiklet Otomotiv Sanayi adlı firmanın üretim bölümünde, bugün saat 10.30 sıralarında ilk belirlemelere göre oksijen tüpünden sızan gaz patlamaya neden oldu. Patlamayla başlayan yangını söndürmek için ilk olarak işçiler müdahale etti ancak başarılı olamadı. Olay yerine gelen çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangın söndürüldü. Yangında Çin'li teknisyen Zhuchangi'nin de bulunduğu bazı işçiler dumandan etkilendi. Dumandan etkilenen Çin'li teknisyen ile Cafer Aydın Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'ne, İlker Kocaküllah ve Kemal Kuzu da Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
  Firma yetkilisi Mahir Yüceler, “Biz Manisa'ya yeni gelmiş bir sanayi şirketiyiz. Üretim içerisinde bulunan oksijen tüpünden gaz kaçağı oldu. Çok ucuz atlattık. Neyse ki çalışanlarımızın durumları iyi” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı