Gayrimenkul sektörü ’ekim sendromu’nu atlatıyor

Hürriyet Haber
20.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

Geçen ay yayın hayatına merhaba diyen Hürriyet Emlak Dergisi, ilk sayısıyla 25 bin tiraja ulaştı.

Hürriyet Emlak Dergisi, ekim ayı sayısında da emlak ve gayrimenkul sektörünün nabzını tuttu. Dergide yer alan habere göre, sektör yetkilileri Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile tırmanan emlak piyasasındaki durgunluğun, seçim sonrasında yerini küçük de olsa hareketlenmelere bıraktığı görüşünde. Dergiye görüşlerini aktaran sektör yetkilileri, mortgage sisteminin hayata geçmesi ile orta ve uzun vadede sektörün iyi sinyaller vereceğinin altını çiziyorlar.

KİRALIKLAR HAREKETLENDİ: İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ateş, gayrimenkul sektöründe satılıklar bazında ekim ayı için çok fazla bir değişim veya hareketlenme beklenmediğini söyledi. Dergide yer alan haberde Sabri Ateş şu görüşlerine yer verildi: "Ancak dönemsel bir hareketlenme olarak ekim ayında kiralıklarda bir canlanma olacağını tahmin ediyoruz. Özellikle üniversitelerin yoğun olduğu semtlerde bir canlılık şimdiden göze çarpıyor. Bu durum ekim sonu, hatta kasım ayı ortalarına kadar devam edebilir."

TALEP PATLAMASI SİNYALLERİ: Turyap Yönetim Kurulu Üyesi Başak Soner ise "Seçimler bitti, halkımız kesenin ağzını açtı. Bekleyişin ardından talep patlamasının ilk sinyallerini alıyoruz" dedi. Tepe İnşaat, Narcity Satış Müdür Yardımcısı Berna Erkartal da, "Ekim ayı, inşaat ve emlak sektörü için her zaman hareketli bir dönem olmuştur. Bu yılki beklentilerimiz de çok aksini göstermiyor" diye konuştu.

HESABINIZI İYİ YAPIN UYARISI: Yapı Kredi Koray Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Sevim Özer ise "Hesabınızı iyi yapın" uyarısında bulundu. Sevim Özer, "Tüketici, kredi ile ödemelerini yapabiliyorlarsa konut almak için beklemesine gerek yok. Ev sahibi olmak isteyenler, alacakları evin fiyatını iyi hesap etmemeliler. Kredi faizi ile konut fiyatları arasında denge görülüyorsa konut alımından pozitif bir kazanç elde edeceklerdir" dedi.

2 BİN 500 RESİMLİ İLAN: Derginin bu ayki sayısında, piyasaya yeni çıkan projeler, gelişmekte olan bölgeler ve yeni yatırımlar ile piyasadaki konut metrekare birim fiyat tabloları, emlak endeksi ve dekorasyondaki yeni trendler detaylı olarak yer alıyor. Ayrıca tüm Türkiye’de satılık ve kiralık olmak üzere 2 bin 500 resimli kutu emlak ilanı yer alıyor.

BU AYKİ KONULAR: Hürriyet Emlak’ın son sayısında, Trakya’da kısa zamanda prim yapacak bölgeler nereler, Halkalı ve İkitelli İstanbul’un yeni cazibe merkezi oldu, Adalar yeniden gözde gibi konular ele alınıyor.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı