GAZİANTEP HABERLERİ

GAÜN İslahiye İibf’den Oryantasyon Etkinliği Programı

IHA
26.10.2015 - 17:18Son Güncelleme :

GAZİANTEP (İHA) GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ (GAÜN) İSLAHİYE İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ (İİBF) TARAFINDAN İSLAHİYE İİBF’YE İLK ADIM ORYANTASYON UYUM ETKİNLİĞİ PROGRAMI DÜZENLENDİ.

IHA

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından İslahiye İİBF’ye ilk adım "Oryantasyon Uyum Etkinliği" programı düzenlendi.
GAÜN İslahiye İİBF Yerleşkesi Prof. Dr. Yavuz Coşkun Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik programına, Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Kaymakam Ramazan Yıldırım, Belediye Başkanı Kemal Vural, Fakülte Dekan vekili Doç. Dr. Çiğdem Boz, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
2015-2016 Eğitim Öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, üniversiteli öğrencilere yaşamından örnekler sunarak tavsiyelerde bulundu. Tayyar, “Çok gayret etmek, çok çalışmak ve asla vazgeçmemek gerekir. Hayallerinizin peşinden koşacaksınız. Artık küresel bir çağda yaşıyoruz. Marka okullar elbette önemlidir. Yani bir ODTÜ’den bir Boğaziçi’den mezun olduğunuz zaman yarışa daha erken başlarsınız. Ama bu okullardan mezun olanların yarışta etkin olabilmesi için biraz daha geriden başlar. Onlar yüz metre koşacaksa, siz yüz yirmi metre koşacaksınız. Ben aradaki mesafeyi sizin çok rahatlıkla kapatabileceğinizi düşünüyorum” dedi. Fakülteye dair her türlü destek sözü veren Tayyar, öğrencilere kendilerini rekabetçi ortamlara hazırlamalarını söyledi.
İslahiye İlçe Kaymakamı Yıldırım da “Hangi okulu hangi bölümü bitirdiğiniz önemli değil önemli olan kendinize nasıl bir donanım sağladığınız, kendinizi nasıl yetiştirdiğinizdir. Bu dört yılı çok iyi değerlendirin ve kendinizi geliştirin. Bunu yaptığınızda sizi iyi bir gelecek bekliyor” dedi. Kaymakam Yıldırım, üniversite öğrencileri için Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak talep edilen tüm kursları açacaklarını söyledi.
Belediye Başkanı Kemal Vural, Arfalı Mahallesi’nde Yerleşke’nin açılmasının ardından fakülte için yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi. Belediye olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi.
Programın açılışında konuşan Doç. Dr. Çiğdem Boz, İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi hakkında bilgi verdi. Doç. Dr. Boz, küçük ve merkeze uzak yerde olmanın bir dezavantaj olduğunu ancak bunu fırsata çevirmenin öğrencinin kendi elinde olduğunu ifade etti.
Konferans Salonu’ndaki program, fakülteyi tanıtan slayt gösteriminin ardından sona erdi. Program sonunda İş Bankası Genel Müdürlüğü tarafından bağışlanan satranç takımlarından oluşan GAÜN İslahiye Yerleşkesi’ndeki İİBF Binasında 20 kişilik Satranç sınıfı açılışı yapıldı.
Dekan vekili Doç. Dr. Boz, Kaymakam Yıldırım ve İş Bankası İslahiye Şubesi Müdürü Buğrahan Pozan tarafından kurdele kesilerek satranç sınıfının açılışı yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden GAÜN İslahiye İibf’den Oryantasyon Etkinliği Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GAÜN İslahiye İibf’den Oryantasyon Etkinliği Programı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı