Gauck uyarı nöbetine katılacak

İHA
12.01.2015 - 17:48 | Son Güncelleme:

Almanya’daki Müslümanlar Merkez Konseyi ve Berlin Türk Cemaati organizesinde yarın Berlin’de düzenlenecek olan Uyarı Nöbeti’ne Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck katılacak.

Almanya’nın başkenti Berlin’de Almanya’daki Müslümanlar Merkez Konseyi ve Berlin Türk Cemaati öncülüğünde uyarı nöbeti düzenlenecek. Uyarı Nöbeti’ne Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un katılacağı ve konuşma yapacağı bildirildi.

Organize komitesi tarafından yapılan açıklamada, uyarı nöbetinin dünyaya açık ve hoşgörülü bir Almanya için, din ve fikir hürriyeti için gerçekleştirileceğini ifade edilerek “Fransız halkı ile dayanışma içinde olduğumuzu ailelerin acılarını paylaştığımızı dile getirmek istiyoruz. Bu tür saldırıların savunması olamaz. Bu bizim özgürlükçü toplumumuz için düşmanca ve insan hayatını hakir gören bir saldırıdır. Bu eylem ile Peygamberimizin intikamı alınmamıştır; inancımıza ihanet edilmiş ve İslami prensiplerimiz kirletilmiştir. Toplumumuzun, sadece kin ve nifak ekmek isteyen aşırılar tarafından bölünüp parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Şimdi İslam düşmanı ve ırkçı sloganlar atan aşırıları, kundakçıları ve teröristleri destekliyor olacaktır” dendi.

Pariser Platz meydanında yapılacak olan “Uyarı Nöbeti”nin yarın TSİ 18.00’ de başlayacağı öğrenildi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı