Gates için kader günü

Hürriyet Haber
08.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

ABD Adalet Bakanlığı anti tekel yetkilileri ile ünlü yazılım firması Microsoft firması yöneticilerinin Cuma günü biraraya gelerek, Microsoft hakkında açılması olası ‘‘anti-tekel davası’’ konusunu görüşecekleri bildirildi.

Adalet Bakanlığı'nda görevli ve isminin açıklanmasını istemeyen bir üst düzey yetkili, bakanlıkta birçok görevlinin, Microsoft'un anti tekel yasasını ihlal ettiğine dair yeterli delilin bulunduğuna inandığını söyledi.

ABD Adalet Bakanlığı, Microsoft'un Windows 98 işletim sistemini piyasaya sürmeden önce firma aleyhine dava açılmasını istiyor.

WINDOWS 98

Microsoft'un, internet hizmetlerini de kapsayan Windows 98 işletim sistemini Mayıs ayı ortasında seri olarak üreterek 25 Haziran tarihinde piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu arada, Microsoft firması sözcüsü Mark Murray, ABD Adalet Bakanlığı hakkındaki sözlerini yumuşatarak, Bakanlık ile Window 98 sistemi ile ilgili sorunları görüşebileceklerini söyledi.

ABD Adalet Bakanlığı, Microsoft firmasını Windows programını satarken tüketicileri, internet programını da almaya zorlayarak anti-tekel yasasını ihlal etmekle suçluyor.


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı