Gündem Haberleri

  Gasptan 7 yıl 2 ay hapis

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gazeteci-yazar Abdi İpekçi'nin katili Mehmet Ali Ağca, 2 ayrı gasp suçundan 36 yıl ağır hapse çarptırıldı. Ağca'nın cezası, 3713 sayılı yasa gereği ve iyi hali gözetilerek 7 yıl 2 aya indirildi. Mehmet Ali Ağca'nın, aftan da yararlanabileceği belirtildi.

  Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık Mehmet Ali Ağca hazır bulundu. 1979’da Fruko Gazoz Fabrikası ile bir taksinin gasp edilmesi olaylarına ilişkin yargılanan Ağca, söz alarak, ‘‘Kamuoyunda, hakkımda karalama kampanyası başlatılması yüzünden son derece üzgünüm. Beni farelerle konuşturdular. Komik duruma düşürdüler. Bunları hakedecek birşey yapmadım. Sadece onurumla yaşamaya çalıştım’’ dedi.

  Mehmet Ali Ağca'nın avukatı Şevket Can Özbay da, ‘‘Ağca dünyada en çok tanınan Türk'tür. Kişiliği ve karakteri gasp yapmasına asla müsade etmeyecek bir şahsiyettir. Aç kalsa da gasp yapmaz’’ diye konuştu. Mahkeme heyeti, Ağca'yı 2 ayrı gasp suçundan, 18'er yıl hapis cezasından, toplam 36 yıl hapse çarptırdı. Heyet, iyi hali gözönüne alarak cezasını 7 yıl 2 ay hapse çevirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı