Ege Haberleri

EGE

  Gaspçı vahşeti

  M.Hakkı ÖZBAYIR- Evren KASIRGA, (DHA)
  21.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 20.11.2009 - 23:22

  Manisa’da maskeli iki gaspçı, kapısını zorlayarak girdikleri evde 80 yaşındaki kadın ve bakıcısına dehşet dolu saatler yaşattı.

  MANİSA’da, kapısını zorlayarak girdikleri bir evde bedensel engelli Bahriye Göksedef (80) ile bakıcısı Ümmügül Ölçen’i (55) döven maskeli iki gaspçı, yaşlı kadının kolundaki iki altın bileziği alarak kaçtı. Polis, iki gaspçının yakalanması için bölgede çalışma başlattı.
  Utku Mahallesi, Çimentepe Caddesi’ndeki Cevahir Tıp Merkezi’nin üst katında oturan bedensel engelli Bahriye Göksedef’in evine saat 18.00 sıralarında gelen maskeli iki gaspçı, kapıyı zorlayarak açtı. Sesi fark eden bakıcı Ümmügül Ölçen, kapıya yöneldiğinde yüzlerinde maskeli ve eldivenli iki gaspçıyla karşılaştı. Bir anda Ölçen’in üzerine saldırarak darp eden iki gaspçı, para ve altınların yerini sordu. Ölçen’in, “Ben bakıcıyım. Ben de para ne gezer” demesi üzerine, iki gaspçı bu defa oturma odasına yönelerek tekerlekli sandalyedeki Bahriye Göksedef’i dövüp, kolundaki iki altın bileziğini aldı. Daha sonra diğer odalarını karıştırarak, para ve ziynet eşyası arayan iki gaspçı, bir şey bulamayınca kaçtı.

  2 cani aranıyor

  Gaspçıların kaçmasının ardından Ölçen ve Göksedef, bağırarak komşularından yardım istedi. Feryatlara koşan komşuları perişan haldeki iki kadının gasp edildiğini öğrenerek, durumu polise bildirdi. Başından yaralanan Göksedef ile yüzünden yaralanan bakıcısı Ölçen, olay yerine gelen polis ekiplerinin çağırdığı ambulansla Manisa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis, iki kadının ifadelerinden yola çıkarak eşkalini belirlediği iki gaspçının yakalanması için bölgede çalışma başlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı