Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gaspçı sevgililere 20 yıl hapis istemi

  Erdoğan PAÇİN/BURSA, (DHA)
  19.05.2010 - 12:32 | Son Güncelleme:

  BURSA'da, arkadan çarparak durdukları araçtaki kuyumcu kuryesi 23 yaşındaki Emre Ürün'ü biber gazı sıkarak etkisiz hale getirip, 19 bin TL parayı gasp ettikleri suçlamasıyla tutuklanan Fatma Özkan ve Sare Kılıç ile sevgilileri İbrahim Kayhan ve Mustafa Tural'ın yargılanmalarına başlandı. Mahkemede birbirlerini suçlayan sanıkların tahliye talepleri reddedildi.

  Olay 7 Nisan'da merkez Osmangazi İlçesi'nde meydana geldi. Gazcılar Caddesi üzerinde bulunan Levent Mutlu'ya ait kuyumcuda çalışan 20 yaşındaki Fatma Özkan'ın, bir yıl önce, çalıştığı kuyumcudan çeyrek altın çalınca işyeri sahibi Levent Mutlu tarafından işten çıkartıldı. İddiaya göre Fatma Özkan ve aynı yaştaki arkadaşı Sare Kılıç, sevgilileri 28 yaşındaki Mustafa Tural ve 30 yaşındaki İbrahim Kayhan'la birlikte Antalya'ya tatile gitmek istedi. Yaptıkları tatil planını parasızlık yüzünden gerçekleştiremeyen 4 kişiden Fatma Özkan, kendi yerine kuyumcuya alınan Emre Ürün'ün her gün belirli saatlerde bankadan para çekip işyerine getirdiğini söyledi.

  HESAPLARI TUTMADI

  Bunun üzerine plan yapan Fatma Özkan, Sare Kılıç ve sevgilileri, üç günlüğüne bir otomobil kiraladı. Araçla gezen sevgililer Emre Ürün'ün bankadan para çekmek için kaçta çıktığını hangi güzergahı kullandığını belirledi. Olay günü Ürün'ü takip eden Fatma Özkan, kullandığı 16 BHL 07 plakalı otomobille, bankadan 19 bin TL para çeken Ürün'ün kullandığı araca Panayır Mahallesi'nde bilirek arkadan çarptı. Daha sonra otomobilden inen Fatma Özkan ve Sare Kılıç, çarptıkları Ürün'e önce “Geçmiş olsun’ dedi, daha sonra da çantalarından çıkarttıkları biber gazını yüzüne sıktı. Yaşanan arbede sırasında İbrahim Kayhan ile Mustafa Tural da Emre Ürün'ün otomobilinin arka koltuğunda bulunan 19 bin TL'yi aldı. Parayı alan Tural koşarak kaçarken diğer 3 kişi ise bir taksiye binerek olay yerinden uzaklaştı.

  Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından kısa sürede yakalanan ve çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanan sanıkların yargılanmasına Bursa 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.

  Haklarında ‘yağma’ suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istenen sanıklardan, evli ve 2 çocuk babası olan Mustafa Tural paraya çok ihtiyacı olduğu için bu olaya karıştığını söyledi. Olaydan önce Fatma Özkan'ın kendisine kuyumcuda çalışan kuryenin her gün bankadan para çektiğini, bu parayı almamız halinde hissesine 30 bin TL düşeceğini belirten Tural, “Kabul ettim. Olayı arkadaşım İbrahim'e anlattım. Bilgisi olduğunu söyledi. Olay günü arabasına arkadan çarpılan kurye ile arbede yaşandı. Sare çantayı alarak arabaya döndü. Araba ile kaçarken kaza yaptık. Hepimiz ayrı yönlere kaçtık. Fakat yakalandık. Bu suçu paraya ihtiyacım olduğu için işledim” dedi.

  Diğer tutuklu sanıkların birbirini suçladığı duruşmada söz alan kuyumcuda çalışan kurye Emre Ürün ise “Bankadan çıktığımda bir otomobil benim aracıma arkadan çarptı. Kadınlar otomobilden indi ve yanıma gelerek bir zarar olup olduğunu sordu. Daha sonra birden biber gazı sıktılar. Sadece sol gözüm bundan etkilendi. Aracıma dönünce para çantasının alındığını anladım. Polise haber verdim. Kendilerinden şikayetçiyim” dedi.

  Duruşma, eksik evrakların beklenmesi için ertelenirken sanıkların tahliye istemleri kabul edilmedi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı