Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gaspçı dehşetinin izlerine estetik

  Taylan YILDIRIM/İZMİR (DHA)
  31 Ekim 2005 - 00:00Son Güncelleme : 31 Ekim 2005 - 01:04

  İzmir’in Çiğli İlçesi’nde işinden evine dönerken gaspçıların satırlı bıçaklı saldırısına uğrayıp ağır yaralanan ve yüzüne 55 dikiş atılan Gülsün Taşdemir, hayatında yepyeni bir sayfa açmak için estetik ameliyat oldu. Özel Kent Hastanesi’nde Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Cemil Tugay tarafından bir dizi testten geçirildikten sonra Gülsün Taşdemir, ameliyata alındı.

  Yaklaşık 2.5 saat süren başarılı ameliyat sonrasında genç kızın yüzündeki yara izleri kapatıldı, burnundaki kırık düzeltildi. Taşdemir, bir süredir küstüğü aynalara tekrar bakmaya başlayacağını belirterek duygularını şu ifadelerle anlattı:

  ‘Olaydan sonra günlerce uyuyamadım. Sık sık kábus görerek korku içinde uyandım. Bir elin beni sürekli arkadan takip ettiğinin ve her an saldıracağının korkusunu yaşadım. Ama artık eski günlerime dönmek için ilk ve en önemli adımı attık. Çok iyi bir ameliyatla artık dehşet izleri olmayan bir yüze kavuşacağım. Aynaya her baktığımda giden güzelliğimin acısını yaşıyordum. Artık yaşamayacağım, hatta aynalarla tekrar barışıp geçen günlerin acısını çıkarmak içinde odama büyük boy bir ayna taktıracağım.’

  Opr. Dr. Cemil Tugay ‘Gülsün ilk geldiğinde yaşadığı acının izleri zaten yüzündeydi. Gülsün’ün yüzünü güldüreceğiz. Bu da bizim mutluluğumuz olacak’ dedi. Olaydan sonra polisin gözaltına aldığı çeşitli suçlardan kayıtları bulunan 17 yaşındaki Ö.K. 19 yaşındaki V.K. ve 16 yaşındaki Ö.T. tutuklanmıştı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlıların Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanmaları devam ediyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı