Ege Haberleri

  Gasp yalanı sınır dışı ettirdi

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS, (DHA)
  13.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris'de, sigortadan para alabilmek için cep telefonu ve parasının gasp edildiğini ileri süren Meksika asıllı 21 yaşındaki İspanyol turist yalanı ortaya çıkınca sınır dışı edildi.

  Muğla’nın Marmaris İlçesi'nde, sigortadan para alabilmek için cep telefonu ve parasının gasp edildiğini ileri süren Meksika asıllı 21 yaşındaki İspanyol turist C.D.  yalanı ortaya çıkınca sınır dışı edildi.
  Meksika asıllı İspanya vatandaşı 21 yaşındaki C.D. 3 gün önce tatil için Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne geldi. Cristobal Diaz, Club Green Valley Otel'e yerleştikten sonra eğlenmek üzere Kemal Elgin Bulvarı Uzunyalı Mevkii'ndeki diskolara gitti. Alkol alıp, eğlenen C.D., gecenin sonunda 500 metre mesafedeki oteline döndü. Resepsiyon görevlisine, 3 kişinin otelin 20 metere geresinde önünü kesip, bıçak ve silah tehditiyle cep telefonu ve 400 Euro parasını gasp ettiğini söyledi. Daha sonra genç turist, otel görevlileri ile Çarşı Polis Merkezi'ne gidip, şikayetçi oldu.


  MOBESE, GASP YALANI ORTAYA ÇIKARDI
  Bunun üzerine polis, C.D.'yi olay yerine götürüp, tercüman eşliğinde keşif yaptırdı. Polisin, C.D.'nin gösterdiği yerdeki kavşakta bulunan MOBESE kamerası görüntülerini niceleyeceğini söylemesi üzerine CD, tercümana şikayetinden vazgeçtiğini ve ülkesine döneceğini belitti. Polis, C.D.'nin bir anda şikayetini geri çekmek istemesinden şüphendi. İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen C.D.'ye burada MOBESE görüntüleri izletildi. Görüntülerden gasp yalanı ortaya çıkan C.D., suçunu itiraf edip, “Para ve cep telefonumu düşürünce otele gittim. Otel de tanıştığım İngiliz arkadaşlarım, ‘Birileri tarafından gasp edildiğini söyle. Bunu yaparsan Türkiye ve sigortadan yüklü miktarda para alırsın’ dedi. Ben de otel görevlileri yardımıyla polise gelip, gasp yalanını uydurdum. Güvenlik kameralarını fark etmemiştim, bilseydim böyle yalan uydurmazdım. Pişmanım” dedi.


  SINIR DIŞI EDİLDİ
  Yalanı ortaya çıkan C.D. hakkında “Suç uydurmak” ve “Yalan beyanda bulunmak” suçlarından evrak hazırlanıp, nöbetçi savcılığa gönderildi. Savcılık, tarafından sınır dışı edilmesi kararı verilen C.D., Dalaman Havalimanı'ndan ülkesine gönderildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı