Gündem Haberleri

  Gasp paralarını Sayısal Loto'ya yatırmışlar

  DHA
  04.10.2011 - 15:18 | Son Güncelleme:

  Sultangazi'de yeni evlenen Sultan Kayaduman'ı gasp ettikleri ileri sürülen aralarında eltisinin de bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

  Zanlılardan Zeliha K.'nin, "Yoğurtlu çorba yapacağım. Bana yardıma gelir misin?" diyerek evine çağırdığı eltisi Sultan K.'yi dayısı Cemil S.'ye gasp ettirdiği belirledi.  

  Evinde yapılan aramada, bozdurduğu altınlardan elde edilen 4 bin lira ile 3 bin 500 liralık sayısal loto kuponları bulunan Cemil S. suçunu itiraf etti.

  Sultangazi'de yeni evli olan Sultan K., 19 Ağustos 2011 tarihinde polise başvurarak eltisi Zeliha K.'nın evinde olduğu sırada eve gelen bir kişi tarafından önce darp edildiğini, sonra da düğünde takılan 9 bilezik ile cep telefonunun gasp edildiğini bildirdi.

  Bunun üzerine Gasp Büro Amirliği Ekiplerince çalışma başlatılan çalışma kapsamında önce Sultan K.'nin ifadesine başvuruldu. K., eşinin erkek kardeşinin eşi olan Zeliha K.'nın, "Yoğurtlu çorba yapacağım. Bana yardıma gelir misin?" diyerek kendisini evine çağırdığını söyledi. Evde çorba yaparlarken kapı zilinin çaldığını, kapıyı açmasıyla birlikte bir adamın kendilerine tokat atarak saldırdığını bildirdi. Bu kişinin daha sonra da kendisine düğünde takılan 9 adet bileziği kolundan çıkararak aldığı, cep telefonunu da alarak kaçtığını anlattı.

  PARAYI SAYISAL LOTOYA YATIRMIŞ

  Benzer şekilde ifade veren ev sahibi eltisi Zeliha K. de saldıran kişiyi tanımadığını ileri sürdü. Yapılan çalışmalarda, eve zorla girip gasp olayını gerçekleştiren kişinin Zeliha K.'nın dayısı olduğunu belirledi. Zanlı Cemil S. yakalanarak gözaltına alınırken Zeliha K.'nın tekrar ifadesine başvuruldu. Tanımadığını söylediği kişinin dayısı çıkması üzerine Zeliha K. da gözaltına alındı. Cemil S.'nin evinde ve üzerinde yapılan aramalarda bozdurulan bilezik parası olduğu belirtilen 4 bin TL ile yine bilezik parasından oynanmış, ancak ikramiye isabet etmemiş 3 bin 500 TL'lik sayısal loto kuponu ele geçirildi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulaması yapılan Cemil S. ile Zeliha S.’nin ifadeleri doğrultusunda, altınları bozdurduğu ileri sürülen Suat H. de gözaltına alındı. Cemil S. gasp olayını itiraf ederek her şeyi anlattı.

  Çalınan cep telefonu ile 4 bin TL'nin sahibi olan Sultan K'ye iade edildiği öğrenildi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan zanlılar, Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edildi. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı