Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gasp evinde aşk tuzağı

  Soner KOCAER, (DHA)
  22 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 22 Ağustos 2006 - 10:37

  Parkta tanıştığı kadınla birlikte olmak için evine giden Cengiz K., 4 kişi tarafından dövülüp parası, kredi kartları ve cep telefonu gasp edildikten sonra sokağa atıldı.

  ANTALYA’da Mevlide B., Karaalioğlu Parkı’nda gezerken tanıştığı Cengiz K.’yı birlikte olma vaadiyle kandırıp evine götürdü. Evde bekleyen Mustafa K. (22), Orhan Y. (24), Osman D. (22) ile Devran G. (21), Cengiz K.’yı eve girer girmez döverek yanında bulunan 2 bin YTL’yi, kredi kartlarını ve cep telefonunu gasp etti.

  Restoranda yakalandılar

  Perişan halde evden dışarı atılan Cengiz K. polise başvurdu. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Cengiz K.’nın gösterdiği eve baskın yaptı ancak kimsesi bulamadı. Garsonluk yapan çete üyelerinden ikisi, çalıştıkları restorana yapılan baskınla gözaltına alındı.

  Adam başı 100 YTL

  İki sanığın ifadesi üzerine Mevlide B. ile diğer iki suç ortağı da operasyonla yakalandı. Çete üyeleri verdikleri ifadede, Mevlide B.’nin kendilerine 100’er YTL vererek bu işi yaptırdığını söyledi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan sanıklar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çetenin başka eylemleri olup olmadığı araştırılıyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı