Gündem Haberleri

  Gasp ettiği kuyumcuya mermi bıraktı

  İZMİR, (DHA)
  26.10.2007 - 18:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, kuyumcu Murat Irmak ve çalışanı Fatih Hiçüşünmez'i silah tehditiyle etkisiz hale getirip birbirlerine kelepçeledikten sonra 2 kilo altın ve 5 bin YTL'yi gaspettikten sonra kaçan kimliği belirsiz saldırganın yakalanması için çalışmaların sürüyor. Kuyumcudaki güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerinden fotoğrafı çıkarılan gaspçının kimliğinin belirlenmesine çalışılırken, suçu işledikten sonra tezgahın üzerine cebinden çıkardığı bir mermiyi bıraktığı ortaya çıktı.

  Dün, saat 09.15'de Bozyaka Semti Eskiizmir Caddesi 198 numaradaki Irmak Kuyumculuk'a giden, 35 yaşlarında, 1.80 boylarında, kirli sakallı, şapkalı kimliği belirsiz kişi, kepenkleri açıp vitrine serilmek üzere altınları tezgahın üzerine koyan kuyumcu Murat Irmak ve çalışanı Fatih Hiçüşünmez'i gazeteye sardığı silahla tehdit edip etkisiz hale getirmişti. Irmak ve Hiçüşünmez'i birbirine kelepçeleyen saldırgan, 2 kilo altın takılar ile kasadaki 5 bin YTL'yi aldı. Kaçarken, cep telefonunun kulaklığından “Benim bildirdiğim yere araç gelsin” diyen saldırgan, gasp ettiği altın ve paraları yanında taşıdığı çantaya koyduktan sonra kısa sürede izini kaybettirdi. Kuyumcu Irmak ve Hiçüşünmez, yaşadıkları şoku üzerlerinden atıp alarma basarak yardım istedi. Kuyumcu dükkanına gelen polis, kelepçeyi çözerken, saldırganı yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı. Saldırganın araçla kaçtığı ihtimali üzerinde duran polis, kuyumcu dükkanı ve çevredeki diğer işyerlerinin de güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.

  MERMİYLE MESAJ

  Görüntülerdeki incelemenin ardından kayıplara karışan gaspçının fotoğrafı çıkarılıp tüm polis birimlerine dağıtıldı. Kimliğinin belirlenmesine çalışan gaspçının, soygunu gerçekleştirdikten sonra tezgahın üzerine cebinden çıkardığı bir mermiyi de bıraktığı belirlendi. Gaspçının, inandırıcılığını kanıtlamak için böyle bir eyleme başvurduğu ileri sürüldü. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturmayı yürüten Gasp Büro Amirliği ekipleri, altın takıların bozdurulması ihtimaline karşı da kuyumcuları uyardı, saldırganın şehir dışına çıkmaması için önlem aldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı