Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gasp çetesi liderinin lüks hayatı

  Ali AKSOYER/İSTANBUL
  31 Mart 2005 - 01:58Son Güncelleme : 31 Mart 2005 - 01:58

  İstanbul polisinin son yıllarda gerçekleştirdiği en büyük operasyonda çökertilen gasp şebekesinin lideri olduğu iddia edilen Muammer Sekman’ın, lüks bir hayat sürdüğü ortaya çıktı.

  Esentepe’de aylık kirası 1 milyar 150 milyonluk dairede oturan Muammer Sekman’ın 1993-2004 yılları arasında kasa ve oto hırsızlığı ve silahla yaralama suçlarından 18 defa gözaltına alındığı belirtildi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından 2 aylık bir çalışmanın ardından başlatılan operasyonlarda 22 kişi gözaltına alınmıştı. Zanlıların özellikle banka takipli kapkaç olayları gerçekleştirdikleri belirtilmişti.

  Çetenin en büyük işlerini ise Atatürk Havalimanı’nda yaptıkları anlaşıldı. Bir seferinde, yurtdışından gelen bir kişiden 145 bin dolar gasp ettikleri belirlendi. Şebeke elemanlarına gasp edilecek kişiyi gösterdiği iddiasıyla gözaltına alınan Atatürk Havalimanı’nda ATÜ Turizm İşletmeciliği’nde çalışan Metin Altun da şunları söyledi: ‘Firmada vatandaşların büyük miktardaki paralarını getirdiği deklare bölümünün olduğunu fark ettim. Birinin yüklü miktarda parayı deklare ettiğini gördüm. Havaalanında çalışan Fatih Yurteri adlı arkadaşım durumu dışarda bekleyen arkadaşlarına iletti. Ertesi gün soygunun olduğunu öğredim. Aradan 3-4 gün geçtikten sonra Muammer Sekman bizi çağırarak 10 bin dolar para verdi.’
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı