« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gasol'dan Nash'e övgü

Melekler Şehri'nin yolunu tutan Nash'e, Lakers'ın tecrübeli oyuncusu Gasol'dan övgüler yağdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Phoenix Suns'ın tecrübeli yıldız oyuncusu Steve Nash, Lakers'ın kendisi için Suns'a teklif ettiği 2013 ve 2015 ilk tur, 2012 ve 2014’te ise ikinci tur draft haklarına hayır diyemedi ve takımı ile yollarını ayırıp Melekler Şehri'nin yolunu tuttu.

Bu transfer sonrası tecrübeli yıldız açıklamasında; “Yönetimle konuştuktan sonra benim ve takım için en doğrusunun ayrılmak olduğunu karar verdim. Kulübün de yeni bir yola girmesi için en ideal senaryo buydu. Aldıkları draft hakları ile geleceğe yönelik yatırım yapma fırsatı bulabilecekler” sözlerini sarf ederken bu durumun çocuklarına ve ailesine daha yakın bir yerde top koşturacak olmasınında etkisinin olduğunu söyledi.

Takımına iyi dileklerini de ileten Nash; “Phoenix Suns, harika bir organizasyon ve taraftarlar gelecek adına umutlu olmalılar. Suns’ın muhteşem taraftarı ve emekçileri için bir gün şampiyonluk kazanmasını umut ediyorum” şeklinde konuştu.

Los Angeles Lakers’ın tecrübeli yıldızı Pau Gasol ise Nash hakkında övgü dolu sözler sarf ederek; Steve Nash 38 yaşında olabilir, ama onun daha çok üst seviye basketbol oynayabileceğinden eminim. Bütün Lakers ailesi çok heyecanlı ve benim için böyle bir yıldız ile oynamak büyük onur olur. Ben NBA'e girdiğimden beri Nash NBA'in en kaliteli oyuncularından birisidir ve aynı zamanda oynadığı her maça da damga vuran ve oyunu kontrol eden bir süper yıldızdır" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler