GAZİANTEP HABERLERİ

Gasmek’in Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası Dağıtımı Sürüyor

IHA
29.10.2015 - 17:41Son Güncelleme :

GASMEK,” UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK “SERTİFİKASI VERİYOR

IHA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GASMEK), 20 kurs merkezinde 120 branşta hizmet vermeye devam ediyor.
Sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine dokunmaya çalışan Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda GASMEK bünyesindeki kurs merkezlerini çoğaltırken, branş çeşitliliklerini de artırmayı sürdürüyor. KOSGEB ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile “Uygulamalı Girişimcilik Kursları” başladı. KOSGEB tarafından iş planı olan girişimcilere kredi desteği verilecektir. İlk tur eğitimler tamamlanmış olup kasım ve aralık aylarında da kurslar devam edecektir. Öte yandan kursları tamamlayan katılımcılara sertifika veren GASMEK, yeni eğitim öğretim döneminde aşçılık kursunu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere uluslararası düzeyde geçerli olacak A2 sertifikası vermek için çalışmalar başlattı.
Bu arada Birleşmiş Milletlerin finansa edeceği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek, ’Suriyeli Mültecilere Meslek Edindirme Projesi’ kapsamında 300 Suriyeli ile 50 Türk vatandaşına mesleki eğitim verilecek. Türkiye Ekonomik Bankası (TEB) işbirliğiyle ’Finansal okuryazarlık’ eğitimi de verilmesi planlanıyor.
Ayrıca Aile Birleştirme Sınavları ile Almanya veya Hollanda da yaşayan (Türk-Alman ya da Hollanda) vatandaşı olması fark etmediği, evlenen her Türk vatandaşının ’uyum yasası’ gereği Almanya’ya gitmeden önce Almanca Aile Birleşimi kursuna gitmek zorunda olduğu belirtildi. Bu zorunluluk nedeniyle GASMEK’in sınava hazırlık kursları düzenleyeceği belirtildi. Sınava yönelik özel çalışmalar yapılacağı vurgulanırken, öğrencilerin sınava girmeden önce benzer denemelere tabi tutulacağı ifade edildi. Kursun sonunda ise katılımcılara A1 sertifikası verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gasmek’in Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası Dağıtımı Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gasmek’in Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası Dağıtımı Sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı