"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Garip kalmış ilgilenilmeyen sokak

ÇANKAYA Seyranbağları Göktürk Mahellesi 187 Sokak no:7 no’lu bina yöneticisiyim. Eski 37. yeni 187. sokağımız yağmur yağdığında bazı yerlerde asfaltta çöküntü oluşması sonucu yağmur suları sokağı göl haline getirmekte ve her taraf çamur içerisinden geçilmemekte.

Defalarca Çankaya Belediyesi şikayet masasına sorunu ilettiğimiz halde iki aydır bir şey yapılmış değil, sokak yağmur yağınca yağmur suyu birikintisinden ve çamurdan geçilmiyor sokağı kullanamaz olduk, ayakkabılarımız çamur içerisinde dairelere gitmek zorunda kalıyoruz. Kışın bu sorun dahada artacak bu sokak görüntüsünden kurtulmak için Çankaya Belediyesi’ne defalarca müracat ve blbaskan @cankaya.bl.tr e-mailine şikayetimizi bildirmemize rağmen kaldırımı bile olmayan sakağımıza asfalt atılmadı 21. yüzyılda Çankaya’ya yakışmıyan bu görüntülerden kurtulmak istiyoruz.
Muhittin ULUÇAY

Karanlıktayız


ÇİĞDEM Mahallesi Karakursunlar Sokak (yeni adıyla 338.Sk) okullar açıldığından bu yana sokağımızda geceleri aydınlatmalar çalışmıyor.
2. öğretimde okuyan kızımı bu yüzden her akşam 9 gibi ana yola gidip almak zorunda kalıyorum. Bizim bu sokakta kilise bulunuyor ve şu sıralar onların noel toplantılarına gelenler de karanlıkta yol almaya çalışıyor. Karşısı tarla ışık yok. Muhtarımıza bildirdim, sağolsun ilgilendi ama gene sonuç alamadık.
Yasemin GEZER

Sanatsız toplum mu olalım


BİZ Ankaralılar sınırlı sanatsal aktivitelere sahibiz. Bilindiği üzere de çoğumuz memuruz ve memur maaşları malum. Bu kısıtlı imkanlarda zaman ve para ayırıp, Devlet Tiyatroları’nda iyi-kötü oyun ayırt etmeksizin her hafta bir oyun izliyordum. ?Dum diyorum çünkü 2010 bilet fiyatlarındaki fahiş artışları görünce denecek başka bir şey kalmıyor maalesef!
Öğrenci 4 lira tam ise 6 lirayken Ocak ayından geçerli olmak üzere fiyatlar 6 ve 10 lira olarak geçerli olacakmış. Müzikal oyunların biletlerinde ise %100 artış söz konusu.
Özge DURAK

Devlet küçülsün diyenler


AMERİKA batan özel şirketleri kurtarmak için tam 700 milyar dolar destekle kurtarmaya çalıştı. Avrupa ülkeleri ve diğer devletlerin krize ayırdıkları kaynak trilyon dolarları buldu.
Dün ‘devlet küçülsün’ diye yeri göğü inletenler, kriz ortaya çıkınca ‘nerede bu devlet’ diye feryat etmeye başladılar!
İşler karman çorman olunca, birden bire karma ekonomiyi hatırladılar!?
Ulus devletleri yok etmeye çalışan küreselciler birden bire hiç utanmadan ve sıkılmadan devletçi kesiliverdiler.
Bütün bunları görüp biz de yerli üretime, yerli mallarına, toprağımıza, işletmelerimize ve tüm değerlerimize sahip çıkmalıyız.
Mustafa DURNA

KISA... KISA...


“YENİ bir Kızılay düşünüyorum” forumu 26 Aralık Cumartesi 9.30’da İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Salonu’nda. (Necatibey Cad. No:57 Kızılay)
X