Ege Haberleri

EGE

  Garibanın kimliği başına bela oldu

  Bahri KARATAŞ / İZMİR (DHA)
  12 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 12 Ekim 2008 - 00:01

  Ayakabı imhalathanesinde çalışan Ahmet Koç’un, kimliğini kullanan bir kişi, arkasında 5 ayrı bankadan aldığı çeklerle 1 milyon YTL’lik borç bıraktı.

  Hayatı kararan, 12 gün de cezaevinde yatan Ahmet Koç’un ailesi de dağıldı.

  İZMİR Karabağlar’daki bir ayakkabı imalathanesinde işçi olarak çalışan iki çocuk babası Ahmet Koç (39), tanımadığı kişinin üzerine yıktığı 1 milyon YTL’li borçla hayatı zindan oldu. Kendi nüfus bilgilerini kullanıp İstanbul Nüfus Müdürlüğü’nden nüfus cüzdanı çıkaran meçhul kişinin, 2005’te İstanbul’da adına kayıtlı şirket kurduğunu ortaya çıkaran Ahmet Koç, en son Çeşme İlçesi’nde jandarma tarafından yakalandı.

  Bir klasör dosya

  Koç, sahte Ahmet Koç, hakkında çıkan 14 yıllık hapis cezası nedeniyle tutuklanıp cezaevine gönderildiğinde başına gelen büyük derdi de anladı. Alacaklılardan ve mafyavari tahsilatçıların gelmesinden bıkan Ahmet Koç, İzmir Barosu Avukatlarından 24 yıllık cezacı Andaç Şükrü Zaloğlu’na giderek hukuki yardım istedi. Avukat Zaloğlu, müvekkili adına İstanbul’da yaptığı araştırmada, 11 ayrı mahkeme tarafından hakkında ceza davası açıldığını, mahkumiyet kararı verildiğini tespit etti. Müvekkilinin gerçek fotoğrafıyla kimlik fotokopisini mahkemeler tek tek veren Avukat Andaç Şükrü Zaloğlu, İstanbul’a hayatında hiç gitmeyen müvekkilinin nüfus cüzdanı bilgilerini kullanan birisinin piyasayı dolandırdığını bildirdi. Mağdur olan Koç, avukatının yaptığı araştırma sonunda önüne koyduğu bir klasörlük suç dosyasını görünce gözlerine inanamadı.

  Ölümle tehdit edildim

  İstanbul’da adresini dahi bilme-diği yerde, 5 ayrı bankayla iş anlaşması yapıp, çekler aldığını öğrenen Ahmet Koç şunları söyledi: "Asgari ücretle geçinirken, milyonluk çekler kesen kişi durumuna düşmüşüm haberim yok. Ortaya çıkan milyonluk vurgunla birlikte hayatım mahvoldu. 12 gün cezaevinde yer olmadığı için merdivenlerde yatarak hapis hayatı yaşadım. Tehditlerden korktum, ailem zarar gelmemesi için önce evi terk ettim. Ailemin mağdur olmaması için eşimi boşamak zorunda kaldım. Bu ülkede birileri birilerinin kimliğini bu kadar basit ele geçirebiliyorsa, vay bu ülkede yaşayan insanların haline. Sahte Ahmet Koç, yakalanmadan bana rahat yok."

  Dava açacağız

  Müvekkilinin en son 12 gün hiç bir suçu olmadığı halde cezaevinde tutulduğunu belirten Avukat Andaç Zaloğlu, nüfus cüzdanını çıkartması için sahteciye nüfus cüzdanı talep belgesi veren muhtar hakkında ceza davası açıldığını belirtti. Avukat Zaloğlu, gerekli davaları da açacaklarını söyledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı