« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gardiyan Zico

Avusturya kampında sıkı önlemler alan Brezilyalı hoca, takımdaki her oyuncunun üzerine titriyor. Eskilerle, yeni transferlerin kaynaşması için de hepsiyle tek tek ilgileniyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Arthur Zico, Avusturya kampında disiplini elden bırakmıyor. Sıkı önlemler alan Brezilyalı çalıştırıcı, futbolcular uyumadan gözünü kırpmıyor. İyi bir çalışma ortamı yakalayan sarı lacivertli futbolcuların, günde çift idman yapmasından dolayı yorgun düştüğünü dikkate alan Zico, oyuncuların yatış ve kalkış saatlerini sürekli kontrol ediyor. Özellikle akşamları yorgun düşen futbolcularının odalarının bulunduğu koridorlarda defalarca dolaşan Zico, herkesin erkenden uyumasını sağlıyor.

Büyük özen gösteriyor

Bir futbolcunun zinde kalabilmesi için iyi bir uyku düzeninin olması gerektiğini her fırsatta dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, özellikle yeni transferlerin üzerine titriyor. Takımdaki eski oyuncularla, yenilerin bir an önce kaynaşması için yemek saatlerinde eksiksiz bulunmalarına özen gösteren Zico, her futbolcusunun sorununu tek tek dinliyor.

Oyuncularına bir baba gibi yaklaşan ve şevkat gösteren Zico, asitli içeceklerin de az tüketilmesi için sık sık uyarıda bulunuyor. Brezilyalı teknik adam, büyük bir hırs içinde yeni sezona bilenen sarı lacivertli futbolcular için Avusturya kampında adeta kuş uçurtmuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz