Garanti'den 4 yeni konut kredisi

ANKA
24 Ağustos 2006 - 10:01Son Güncelleme : 24 Ağustos 2006 - 10:35

Garanti Bankası, müşterilerine dört yeni konut kredisi seçeneği sunmaya başladı. Banka, konut kredisi kullanmak isteyen herkesin faydalanabileceği yeni ürünlerle, tüketiciye farklı ödeme seçenekleri sunarak konut sahibi olmalarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Garanti’den yapılan açıklamaya göre, “Eşit Anapara Ödemeli”, “Kademeli Artan Ödemeli”, “Ara Ödemeli” ve “Komisyonlu Kredi” olmak üzere, dört yeni konut kredisinin YTL, dolar ve Euro cinsinden kullandırılmaya başlandı.

Banka, konut kredisi kullanmak isteyen herkesin faydalanabileceği yeni ürünlerle, tüketiciye farklı ödeme seçenekleri sunarak konut sahibi olmalarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Eşit Anapara Ödemeli Kredi, taksitlerin içerisindeki anapara tutarını sabitleyerek, anaparanın daha çabuk ve faizin daha uzun vadede ödenmesine olanak sağlıyor. Vade uzadıkça faiz yükünün daha da azaldığı kredi kapsamında 240 ay vadeli konut alanların ödeyeceği toplam faiz, aynı vadeli standart konut kredisine oranla yaklaşık yüzde 40 daha düşük olabiliyor.

Kademeli Artan Ödemeli Kredi, yeni ev sahibi olacakların taşınma, mobilya ve tadilat gibi ihtiyaçlarını karşılarken zorlanmamaları için, başlangıçta standart krediye oranla daha düşük taksitlerle geri ödeniyor. Kredi, inşa halindeki projelerden konut satın alan ve inşaat tamamlanıncaya kadar kredi taksitine ek olarak ev kirası da ödemek zorunda olan tüketiciler için iyi bir alternatif oluşturuyor.

Ara Ödemeli Kredi seçeneği, her 3, 6 veya 12 ayda bir olmak üzere ek ödeme yaparak, aylık taksit tutarlarını düşürme imkanı sağlıyor. Bu kredi seçeneğinin özellikle belli dönemlerde çift maaş alan veya fazladan gelir elde eden müşteriler tarafından ilgi görmesi bekleniyor.

Komisyonlu Kredi, yalnızca YTL cinsinden kullandırılıyor. Müşteriler, krediyi alırken ödeyecekleri belli bir komisyon karşılığında, standart kredilere göre önemli ölçüde daha düşük faiz oranlarıyla kullanabilecekleri kredide, aylık taksit ödemelerini azaltma imkanı da buluyor.

Garanti Bankası, yükselen faiz oranlarına rağmen, yeni ürünleri ve farklı ödeme planlarıyla, tüketicilerin faiz yükünü azaltmayı ve bütçelerine uygun taksitlerle, konut sahibi olmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı