Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Garanti veriyorum güzel maç olacak

Beko Basketbol Ligi'nin ilk iki haftasını galibiyetle kapatan Türk Telekom sahasında yarın Beşiktaş Milangaz'ı konuk edecek.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Türk Telekom Antrenörü Timuçin Meriç, "Tüm taraftarlarımızı Cuma günü saat 19:00'da Arena'ya bekliyoruz. Garanti veriyorum, çok kaliteli ve zevkli bir maç olacak" dedi.

Meriç, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

"Lige çok önemli iki galibiyetle başladık. Türkiye Kupası'ndan elenince morallerimiz bozulmuştu. İlk iki haftada aldığımız galibiyetler, morallerimizi düzeltti ve toparlandık. Bu maç bizim için çok önemli. Ankara'da Beşiktaş Milangaz'ı misafir ediyoruz. Lige bakıldığı zaman, her takım çok kuvvetli. Ama Beşiktaş Milangaz, inanılmaz flaş transferler yaptı. NBA'den iki oyuncu, diğer yabancıları ve Türk oyuncuları ile çok kuvvetlendiler. Yarın akşam saat 19:00'da, tüm Ankara seyircisini maça davet ediyorum bizi desteklemeleri için. Garanti veriyorum, çok güzel ve zevkli bir maç olacak. Her iki tarafa bakıldığı zaman, NBA yıldızları, diğer yabancılar ve Türk oyuncularla çok kaliteli bir karşılaşma olacak. Biz buradan galibiyetle ayrılıp seriyi üç yapmak istiyoruz. Beşiktaş Milangaz maçından sonra bizi çok zor bir dönem bekliyor. Ligde ve Avrupa'da çok zorlu maçlarımız var."

Utah Jazz'da birlikte oynayan Mehmet Okur ve Deron Williams'ın ilk defa rakip olarak karşılaşacağının hatırlatılması üzerine Meriç, "Onlar çok iyi dostlar. Ama sahaya çıktıklarında, ikisi de çok iyi profesyonel oyuncular. İkisi de ellerinden gelenin en iyisini sahaya yansıtacaklardır. Bizim beklentimiz, Memo'nun çok iyi olması ve galip gelmemiz. İki NBA oyuncusunun mücadelesi çok zevkli olacak" dedi.