« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Garanti Bankası Genel Müdürü: Kimse işimize karışmasın

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, kredi kartları konusunda yanlış yaptıklarını düşünmediğini belirterek, “Limitlerin belirlenmesi dahil burada çok iyi yaptığımızı düşünüyorum. Kimse de bize işimizi öğretmeye kalkmasın” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Garanti Bankası'nın kullanıma sunduğu “Flexi Card”ın tanıtıldığı toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özen, kredi kartlarıyla ilgili yasa tasarısında liberal ekonomiden kesinlikle uzaklaşmamak gerektiğini, bu alandaki kısıtlamaların yanlış olduğunu ifade etti.
Özen, “(Popülizm uzun süredir Türkiye'de artık öldü) diye düşünüyordum. Ama biraz canlanma hareketleri görüyoruz. Borçlunun borcunu ödemesi üzerine düzen kurmak lazım. Sağlıklısı, doğrusu budur. Geriye dönük ortadaki sözleşmeleri hiçe sayan bir düzen kurmamak gerek” diye konuştu.
Ergun Özen, bankacılık sektörünün ne yaptıysa açık açık yaptığını ve herşeyi doğru yaptıklarına inandıklarını söyledi.
Türk bankacılık sektörünün çok iyi ürün ve hizmetler çıkardığına işaret eden Özen, “Gurur da duyuyoruz. Kredi kartı konusunda bir yanlış yaptığımızı düşünmüyorum. Limitlerin belirlenmesi dahil burada çok iyi yaptığımızı düşünüyorum. Kimse de bize işimizi öğretmeye kalkmasın” şeklinde konuştu.
Özen, kredi kartları konusunda Bankalar Birliği'nin görüşünü bildirdiğini, sonucu beklediklerini ifade etti.
Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin de, bankaların af çıkarma gibi bir eğilim içinde olmadığını söyledi.
Sezgin, birçok müşterinin borcunu yeniden yapılandırdıklarını kaydederek, af olsun diye kimsenin bir beklenti içine girmemesi gerektiğini ve bunu yetkililerin birçok kez dile getirdiğini ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler