ŞANLIURFA HABERLERİ

GAP Entegre Vektör Kongresi başladı

DHA
27.04.2017 - 15:38Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) - ULUSLARARASI GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi Şanlıurfa’da başladı.
Sağlık Bakanlığı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Harran Üniversitesi işbirliğiyle bir otelde düzenlenen 1'inci Uluslararası GAP Entegre Vektör Mücadelesi Kongresi başladı. Kongreye; Vali Yardımcısı Ufuk Akıl, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ile yerli ve yabancı çok sayıda akademisyen katıldı. Sağlık Bakanlığı Sağlık Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, "Türkiye bulaşıcı hastalıkla mücadelede çok yol aldı. Bilimsel olarak bazı hastalıkları yok ederken altından başka hastalıklar çıkıyor ve birçok etken bunları tetikliyor. Bu konuda çözüm odaklı çok önemli çalışmalar yürütüyoruz" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise, "Harran, Suruç ovası, Viranşehir ve Ceylanpınar ovaları çok bereketli topraklarımızdır. Bunun bilincinde olan yerel yöneticiler olarak birçok paydaş kurumla birlikte hareket ediyoruz. Yine kökünü Harran'dan alan ve geleceğe emin adımlarla yürüyen Harran Üniversitemizle birçok alanda olduğu gibi vektör mücadelesi konusunda da halk sağlığı açısından protokol çerçevesinde ortaklaşa hareket ediyoruz" diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden GAP Entegre Vektör Kongresi başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GAP Entegre Vektör Kongresi başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı