« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ganso gitti gidiyor!

Santos kulübü Başkanı Luiz Riberio, Ganso'nun transferi için Sao Paulo ile görüştüklerini doğruladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Santos başkanı Luiz Alvaro De Oliviera Riberio, kulübün yıldız oyuncusu Paulo Henrique Ganso'nun olası transferi hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Riberio, yıldız oyuncunun transferi konusunda Sao Paulo kulübü ile görüştüklerini doğrulayarak pazarlıkların bir süredir devam ettiğini söyledi.

Yaz döneminde ismi birçok kulüple anılmış olan Ganso, Santos'un yeni kontrat önerisini reddetmiş ve takımdan ayrılma isteğini dile getirmişti.

Daha önce Sao Paulo'nun yıldız oyuncu için yaptığı iki teklifi de reddeden Başkan Riberio, artık oyuncunun sözleşmesinde bulunan 20 milyon euroluk serbest kalma maddesini karşılayabilecek bir takım bulmaya çalışmayacaklarını söyledi. Radio Globo'ya konuşan Riberio, "Sao Paulo'nun 8.7 milyon euroluk bir tekliften daha düşük bir teklif ile gelmesinde hiçbir yarar yok. Bu sadece kağıt israfı olacaktır. Ganso'nun Santos'tan ayrılması için istediğimiz miktar bu. Konu çok abartılıyor, bunun dışında ilgilenmem gereken birçok konu var." açıklamalarını yaptı.

Brezilya gazeteleri oyuncunun Sao Paulo'ya transferine kesin gözüyle bakıyor.

2008 Yılından bu yana Santos forması giyen Ganso takımıyla çıktığı 154 maçta 35 gol kaydetti. 22 yaşındaki oyuncu Brezilya Milli takımının formasını ise 8 kere giydi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler