AYDIN HABERLERİ

Gamze Uslu Davası Yine Ertelendi

IHA
09.07.2015 - 16:02Son Güncelleme :

GAMZE USLU DAVASI YİNE ERTELENDİ

IHA

Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde şüpheli biçimde hayatını kaybeden Gamze Uslu’nun 4. duruşması Nazilli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da Nazilli Adliyesi önünde kadın cinayetlerinin ağırlaştırılmış ceza kapsamına alınması adına eylem yaptı.
Gamze Uslu’nun ölümüyle ilgili davanın 4. duruşması, Nazilli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme Heyeti, 16 Haziran’da Otelde yapılan keşif için fizikçilerin hazırlayacağı bilirkişi raporunun beklenmesine karar vererek, davayı 10 Eylül 2015 tarihine erteledi. Mahkeme çıkışında konuşan acılı anne Fatma Uslu, kızının katilinin en ağır cezayı çekmesini istediklerini söyledi. Anne Uslu, “Fizik ve Adli tıp profesörlerinin yapmış oldukları keşif sonucunda en doğru incelemeleri yapacaklarına inanıyorum. Hiçbir etki altında kalacaklarına inanmıyorum. Benim kızım cinayete kurban gitti. Kızım katili B.C.G.’dur. Bizim istediğimiz sadece adalet. Türkiye Cumhuriyetinin adaletine de güveniyoruz. O şahsın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Ben kızımın otele zorla gittiğini düşüyorum. O şahıs kızımı otelde dövdü ve otelden attı. Bunun da üstünü örtmek için intihar süsü verdi. Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacaktır” diye konuştu.
FİZİKÇİLER EŞLİĞİNDE KEŞİF YAPILMIŞTI
Nazilli’de 27 Kasım 2013 ‘te kaldığı otelin dördüncü kattaki odasının balkonundan düşerek yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Gamze Uslu’nun nişanlısı B.C.G.’nin tutuksuz yargılandığı davada Ailenin avukatının talebi üzerine mahkeme heyeti tarafından Adnan Menderes Üniversitesi’nden (ADÜ) istenilen üç fizik profesörü, Uslu’nun düşüş açısının belirlenmesi için keşif yaptı. Mahkeme heyeti’nin yanı sıra, ADÜ tarafından bilirkişi olarak görevlendirilen üç fizikçinin katıldığı keşif sırasında her iki taraf avukatları,Uslu’nun Nişanlısı B.C.G’ ve Uslu’nun anne ve babası da hazır bulundu. Saat 21.30‘da başlayan keşif saat yaklaşık iki saat sürdü. Tutuksuz yargılanan B.C.G mahkeme heyetine olayın yaşandığı odada o gün yaşananları anlattı. Keşfin yapıldığı sırada Üniversiteli Gamze’nin annesi Fatma ve babası Sinan Uslu’da otel önünde bekleyerek merakla keşfin tamamlanmasını bekledi.
“KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU EYLEM YAPTI”
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcisi Sanem Deniz Kural ise şöyle konuştu: “Gamze Uslu kardeşimize adalet için burada toplandık. Gamze Uslu, 27 Kasım 2014 tarihinde nişanlısı Baki Can Gölcü ile birlikte kaldığı otelin penceresinden düşerek yaşamını yitirdi. Baki Can Gölcü Gamze’nin intihar ettiğini iddia etse de, tanık ifadeleri sonucu “kasten öldürmek” suçu ile açılan davada tutuksuz olarak yargılanıyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Gamze kardeşimizin ölümündeki gerçekler açığa çıkana, Gamze’nin katili hiçbir ceza indiriminden yararlanamadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alana dek mücadele edeceğiz. Gamze kardeşimizin ölümündeki gerçekler aydınlatılmalıdır. Baki Can Gölcü, tanıklara baskı yapma ve delilleri karartma ihtimali bulunduğundan tutuklu yargılanmalıdır. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak Gamze kardeşimizin katili ve tüm kadın katilleri indirim değil, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alana dek, davamızın peşinde olduğumuzu buradan duyuruyoruz”.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Gamze Uslu Davası Yine Ertelendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gamze Uslu Davası Yine Ertelendi haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı