Gündem Haberleri

  Gamze’nin görüntülerini yayan üç kişiye gözaltı

  Şefik DİNÇ-Ömer ERDEM/İSTANBUL
  17.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manken ve oyuncu Gamze Özçelik’in cep telefonuyla çekilen tecavüz görüntülerini internette yayınladıkları iddia edilen üç kişi gözaltına alındı. Sorguları süren zanlıların kimliği açıklanmadı.

  GAMZE Özçelik’in tecavüz görüntülerini internette yayınladıkları iddia edilen ve isimleri açıklanmayan üç kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorguları devam eden zanlıların kimlikleri açıklanmazken, bu kişilerin kullandığı bilgisayarla el konulduğu ve teknik ekip tarafından incelendiği belirtildi. Gözaltına alınan kişilerden birinin, üniversiteden yeni mezun olduğu ve görüntüleri, ilk yayınlandığı internet sitesine yollayan kişi olduğu iddia edildi. Diğer iki kişinin ise görüntüleri bu şahıstan alıp birden fazla kişi ve web sitesine gönderdikleri ifade edildi.

  Polis, gözaltına alınan kişilerin kullandığı bilgisayarlara da el koydu ve uzmanlar tarafından incelemeye alındı. Polis, zanlılara kullandıkları bilgisayarların IP numarasından (İnternet protokol numarası) ulaştı. Görüntüleri ilk yayınlayan kişi Ümraniye’de gözaltına alınırken, bu görüntüleri nerden edindiği belirlenmeye çalışıyor. Diğer iki kişinin polise verdikleri ilk ifadelerinde internette okey oynarlarken görüntülerin tanımadıkları bir kişi tarafından kendilerine gönderildiğini söyledikleri belirtildi.

  Üç zanlının Gamze Özçelik’in basketbolcu eski sevgilisi Gökhan Demirkol’la ilgileri olup olmadığının henüz belirlenmediği açıklanırken, konuyla ilgili iki kişinin daha arandığı açıklandı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı