Ege Haberleri

  Gamze: Gerçekten mucize olacak mı?

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  13.02.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de bir bankada çalışan, 1.5 yıl önce yakalandığı lösemiden kurtulabilmesi için acil ilik nakli gereken Gamze Akbaş (28), hastane odasında, evde bıraktığı 3 yaşındaki oğlu Atakan’ı özlüyor, telefonla ona masal anlatıyor. Ailesi uygun donör ve tedavi için çırpınırken, Akbaş’ın en büyük ihtiyacı ise moral.

  Dokuz Eylül Üniversitesi Hematoloji Servisi Onkoloji Bölümü’nde yatan Gamze Akbaş’ın önümüzdeki 3 aylık kritik süreci umut ve moral dolu geçirmesi gerekiyor. Akbaş’ın vücudu kemoterapiye yanıt verdikten sonra uygun donör bulunursa ilik nakli yapılacak. Böylece Gamze Akbaş, hastaneye gitmek için evden ayrılırken, “Kursa gidiyorum, merak etme döneceğim” dediği oğlu Atakan başta olmak üzere sevdikleriyle mutlu günlerine yeniden kavuşacak.

  Herkes şifa bulsun

  Akbaş’ın babası İbrahim Canseven, pek çok ünlünün Twitter’da kızının durumunu yazmasının, Facebook’ta 8 bine yaklaşan kişinin “Seninleyiz Gamze” adlı grupta birleşmesinin ve onlarca insanın hastaneye ziyarete gelmesinin kendilerini çok duygulandırdığını söyledi.
  Canseven, “Belki kızım sayesinde başka hastalar da yeni donörlerle şifa bulacak. Bir yandan üzülüyoruz ama sevindiren bir olay da aynı şeyin başka hastalar üzerinde etki yaparak donörlerin sayısını artırmak” dedi. İbrahim Canseven, kızı Gamze’yi sahiplenen herkese teşekkür ettiklerini belirterek, “Müthiş bir sahiplenme oldu. Biz bile inanamadık. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok büyük destek aldık. Bunları kim iletiyorsa çok teşekkür ederiz” dedi.

  Günlerle yarışıyoruz

  Hastalık sürecinin bundan 1.5 yıl önce başladığını kaydeden Canseven, “Hayat dolu, canlı bir kızımız vardı. Sağlığına, oğluna yeniden kavuşacağına inanıyoruz. İnşallah kızım eski güzel günlerine, neşeli günlerine dönecek. Her şeyimizi kızımız üzerine odakladık. Şimdi günlerle yarışıyoruz” diye konuştu.
  Hala Münevver Toyal, “Gamze hayata küsmüş durumda. ‘Hala bunlar sanki bir masal, inanamıyorum. Acaba bunlar sadece bir haber olarak mı kalacak, yoksa devamı gelecek mi’ diye soruyor. Bir haber olarak kalmak istemiyor. Sağlığına kavuşup oğluna gitmek istiyor” dedi.
  Toyal, Gamze Akbaş’ın hastaneye gelirken oğlu Atakan’dan nasıl ayrıldığını da şöyle anlattı: “Daha önce İstanbul’a eğitime gitmişti. Bu sefer uzun süreli ayrılık olacağı için başka bir çare bulamadı, ‘Ben yine kursa gidiyorum anneciğim’ dedi. Sürekli telefonla konuşuyorlar, ‘Anne ne zaman geleceksin, anne bana masal anlat’ diyor. Gamze her akşam telefonu eline alıp oğluna masal anlatıyor. Sanki yanındaymış gibi.”
  Gamze’nin en büyük moralinin anneler başta olmak üzere binlerce insanın verdiği destek olduğunu bildiren hala Toyal, “Bu destekler önce küçük bir nehir, çay gibiydi, sonra çığ gibi büyüdü, şimdi dağlar kadar oldu. Hepimiz şoktayız. Biz yazıları okuduğumuzda, ‘Bunlar gerçek mi, bizim için mi yapılıyor’ dendi. Çok etkisi oldu. Gamze, ‘Acaba hala gerçekten bir mucize olacak mı’ diye bana soruyor. Biz de bu mucizenin olacağına inanıyoruz” deya konuştu.

  GÜÇLER UMUDA BİRLEŞTİ

  Annelerin sosyal paylaşım sitesi olan Nurturia üyelerinden İnci Girgin de Gamze Akbaş’ı ziyarete geldi. Gamze’nin penceresi önünde el sallayarak moral veren Girgin, başlattıkları destek kampanyasını şu sözlerle anlattı:

  “Bir sabah uyandık. Gamze’nin iliğe ihtiyacı olduğunu öğrendik. Onunla hiç tanışmamıştım. Arkadaş bile değildik ama hepimiz anneyiz, hepimizin çocuğu var. Bugün Gamze’ye, yarın bana. Birkaç anne aramızda konuşurken kısa sürede binlerce kişi olduk. Gece Twitter’dan ünlüleri, sosyal medyayı bombardımana tutuyoruz. Tek isteğimiz Gamze için bir tüp kan. Umarım faydamız olur. Ben umutluyum. Çünkü o kadar çok anne bir araya geldik ki. Her gün şuraya sürekli anneler gelip el sallıyorlar, öpücükler gönderiyorlar. Kesinlikle uygun kişiyi bulacağız.”

  İnci Girgin, Gamze Akbaş’a da seslenerek, “Seni çok seviyorum. Sen de yay burcusun, ben de... Önümüzdeki yıl doğumgünümüzü aynı gün beraber kutlayacağız” dedi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı