« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Galip gelmemiz gerekiyor"

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı Yardımcı Antrenörü Ömer Petorak, 15 Ocak Pazar günü deplasmanda Mersin Büyükşehir Belediyesi ile yapacakları maçta alacakları galibiyetin, hedefleri için çok önemli olduğunu vurguladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Kulübü'nün internet sitesine maçla ilgili değerlendirme yapan Petorak, “Hedef maçlarımızdan birisine çıkacağız. Bu hafta puan cetvelinde altımızda yer alan takımlar da kendi aralarında oynayacaklar. Bu açıdan alacağımız bir galibiyet bize çok şey kazandıracak. Üst sıralara tırmanmak için bu maçtan galibiyetle ayrılmamız gerekiyor” diye konuştu.

Ligin ilk yarısındaki maçta Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne karşı kazandıklarını hatırlatan Petorak, rakiplerinin ilk yarıya göre daha çabuk ve etkili hücum yapan bir takım olduğunu anlatarak, “Zor bir takıma karşı oynayacağız. Mersin'de bugüne kadar hiç yalnız kalmadık. Bu maçta da taraftarlarımızın salona gelerek bizleri destekleyeceğini düşünüyorum. Onların desteğine ihtiyacımız olacak” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde 15 puanla 10. sırada yer alırken, Mersin Büyükşehir Belediyesi 17 puanla 6. sırada bulunuyor.

Siyah-beyazlı ekip ligin ilk yarısında İstanbul'da yapılan mücadelede Mersin ekibini 81-76 yenmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz