Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galibiyet bizi lige bağladı

Bank Asya 1. Lig'de İzmir derbisinde Bucaspor'u 2-0 mağlup eden Karşıyaka'nın profesyonel şube sorumlusu Osman Dal, “Aldığımız galibiyetle, üst sıralardan kopmamış olduk” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Dal, dünkü karşılaşmada her şeyden önce tribündeki dostluğun ön plana çıkmasından mutluluk duyduklarını kaydetti.

Seyircisiz oynama cezalarının tamamlanmasıyla, bu sezon ilk kez İzmir'de taraftarlarının karşısına çıktıklarını, taraftar desteğiyle neler yapabileceklerini gösterdiklerini kaydeden Dal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu takım sezon başından beri iyi oynuyor. Dün, ilk yarı çok iyi oynamadık belki, ama ikinci yarıda daha etkiliydik. Geçen sene yapılan araştırmalarla aldığımız Erçağ, attığı gollerle Türk futboluna yeni bir santrfor kazandırdığımızı gösterdi. Zor bir hafta geçirmiştik. Aldığımız üç puan bizim için çok önemli. Sırat köprüsünden geçtik diyebilirim. Aldığımız galibiyetle, üst sıralardan kopmamış olduk. İlk yarının son 5 haftasında, 3 maçımızı İzmir'de oynayacağız. İzmir'de kolay kolay maç kaybetmeyiz. Ligin ilk devresini en iyi yerde tamamlayacağız.”

Dal, profesyonel şube sorumluluğu görevinden geçen hafta istifa ettiğini, ancak kulüp başkanı Akif Ersezgin'in bu istifayı kabul etmediğini belirterek, konunun yönetim kurulu toplantısında görüşüleceğini söyledi.

Bundan sonra sadece profesyonel şubede görev almak istemediğini, ancak yönetim kurulunda yer alacağını kaydeden Dal, “Geçen süreçte çok yoruldum. Özel işlerimin çokluğu nedeniyle futbol şube başkanlığından ayrılmak istedim. Çünkü bu işe emek vermek, zaman ayırmak gerekiyor” diye konuştu.

Dal, dün akşama kadar askıya aldıkları teknik direktör belirleme çalışmalarına bundan sonra başlayacaklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz