Gündem Haberleri

  Galeride atölye çalışmaları

  Hürriyet Haber
  25.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pi ArtWorks'daki atölye çalışmaları ve film gösterimleri devam ediyor. Gerilim sinemasının ustası Alfred Hitchcock'un Sabotaj adlı filmi, 23 ve 30 Ocak'ta sanatseverlerle buluşuyor. Usta yönetmenin, 1936 tarihli bu filmi, cumartesi günleri saat 15.30'da gösteriliyor.

  Sanat Tarihi Serisi adı altında düzenlenen film gösterimleri de sürüyor. Bu kapsamda, 2,9 ve 26 Şubat'ta ünlü resam Vincent Van Gogh'un yaşamını ve sanat anlayışını konu alan Van Gogh adlı film gösterilecek.

  FİLM GÖSTERİMLERİ

  Sinema konusundaki atölye çalışmaları da 27 Ocak'ta başlıyor. Bu çalışmalarda da Chris Marker'ın Dalgakıran, Japon yönetmen Ozu'nun Tokyo'ya Seyahat adlı filmleri gösterilecek ve analizleri yapılacak.

  Sinema 2000'li Yılları Sorguluyor alt başlığında toplanan gösterimler kapsamında da Hal Hartley'in Hayat Kitabı adlı filmi incelenecek. Filmlerin, senaryo, çekim, görüntü ve montaj tekniklerinin ayrıntılı olarak ele alınacağı bu çalışmalar 27 Haziran tarihine kadar sürecek.

  Pi Artworks'da resim alanında düzenlenen atölye çalışmaları da sürüyor. Her hafta salı ve perşembe günleri yapılan çalışmalar, ressam Erol Deneç başkanlığında gerçekleşiyor. Bu konuyla bağlantılı olarak düzenlenen Sanat Tarihi derslerini ise Belkıs Soran veriyor.

  Galerideki ilginç etkinliklerden biri de illüzyon konusunda yapılacak atölye çalışmaları. Lee Alex yönetimindeki bu çalışmalar 30 Ocak'ta başlayacak.

  Atölye çalışmalarına katılmak isteyenler konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi, 236 68 53 numaralı telefondan edinebilir.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı