Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Galeri baskıncılarını 13 ay sonra yakalandı

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  20.10.2008 - 17:34 | Son Güncelleme: 20.10.2008 - 17:34

  ANTALYA'da bir oto galerisinin basılarak 22 yaşındaki Hasan Yavuz'un öldürülmesi, arkadaşı Emrah Tekler'in de yaralanması olayının faili Veli S., polisin 13 ay boyunca yaptığı teknik ve fiziki takip sonucu yakalandı.

  Veli S.'nin, dayısı İsa Yılmaz'ın Beachpark'ta bir barda öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklanan Erkan Doğancık'ın ortağı olduğu oto galerisini, intikam için bastığı ortaya çıktı. Olayla ilgili toplam 8 kişi gözaltına alındı.

  Antalya'da 9 Ağustos 2007 tarihinde Konyaaltı Beachpark'ta bulunan Cece Bar adlı işyerinde Hakan Altun konserinden sonra çıkan kavgada, 33 yaşındaki İsa Yılmaz vücuduna isabet 5 kurşunla hayatını kaybetti, işyeri sahibi 43 yaşındaki Celalettin Hancı ise yaralandı. Olayın ardından cinayete karıştıkları iddiasıyla Ali Kaya, Fevzi Kula ve Muhteşem Ezanoğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Firari olan Erkan Doğancık ise, olaydan 6 ay sonra polise teslim oldu ve o da tutuklanarak cezaevine konuldu.

  POMPALIYLA BASKIN

  Cece Bar'da işlenen cinayetin ardından 3 Eylül 2007 akşamı saat 20.00 sıralarında, Burhanettin Onat Caddesi üzerinde bulunan ve Doğancık ailesine ait olan Gürkan Otomotiv adlı işyeri kimliği belirsiz bir kişi tarafından pompalı tüfekle basıldı. Burada çalışan 22 yaşındaki Hasan Yavuz 5 kurşunla öldürülürken, arkadaşı Emrah Tekler yine 5 kurşunla yaralandı. Polis bu olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatarak zanlının peşine düştü. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği, kimliği belirsiz zanlıyı yakalayabilmek için 5 kişiden oluşan ve sadece bu cinayeti soruşturacak özel bir ekip kurdu.

  POLİS GÖLGE GİBİ İZLEDİ

  Antalya Polisi cinayeti çözebilmek için öldürülen İsa Yılmaz'ın ölmeden önce görüştüğü yakın arkadaşlarını ve suç işleyen tanıdıklarını incelemeye aldı. Özel ekip, Yılmaz'ın yakın görüştüğü ve olay sırasında Antalya'da olup olaydan sonra Ankara, İstanbul ve Samsun'a giden kişileri, bu illere gidip yakından takip etti ve görüştükleri kişileri tesbit etti. Polis başta İsa Yılmaz'ın yeğeni Veli S. olmak üzere, yakın arkadaşı Sayhan Ş. ve H.Ö.'nün telefonlarını dinlemeye aldı. Polis İsa Yılmaz'ın öldürülmesi olayı zanlılarından Erkan Doğancık'ın ailesine ait işyerinde işlenen cinayete karışan kişinin, Yılmaz'ın yeğeni Veli S. olduğunu yaptığı teknik dinleme sayesinde ortaya çıkardı. Özel ekip, Veli S.'nin dayısının yakın arkadaşı ve hemşehrisi Sayhan Ş. ile görüşüp dayısının intikamını almak için plan yaptığını da belirledi. Zanlıları adım adım takip eden özel ekip, 13 aylık teknik ve fiziki takibi tamamlayarak 8 kişiyi gözaltına aldı.

  Gözaltına alınan ve olayın tetikçisi olduğu ileri sürülen öldürülen İsa Yılmaz'ın yeğeni Veli S. ile olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen Sayhan Ş. Antalya'da, yine olayın planlayıcısı olduğu iddia edilen H.Ö. İstanbul da, Veli S.'yi cinayet mahaline getirip gözlemciliğini yaptığı iddia edilen R.E. Antalya'da, kaçmasına yardım eden M.İ. İstanbul'da, yardım edip kalacak yer temin eden İ.Y. İstanbul'da, haraç ve tehdit işlerini yapan Ö.E. ve C.K. ise Antalya'da gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte 1 ruhsatsız tabanca, 8 mermi, 1 sahte nüfus cüzdanı ve 1 sahte ehliyet ele geçirildi.

  SUÇ ŞEBEKESİ

  Yapılan incelemede, zanlıların 19 Aralık 2005 tarihinde Şahin Temizkan'ın tabancayla yaralanması, 2007 yılında adları açıklanmayan işadamlarından haraç isteme, 3 Şubat tarihinde Samsun'da bir kişinin tabancayla yaralanması, 27 Haziran 2008 tarihinde Lara Beach'te Ceyhun K. adlı kişinin yaralanması, 18 Ağustos tarihinde bir kafenin kurşunlanması ve bu işyerinden haraç istenmesi olaylarına karıştıkları belirlendi.

  8 zanlı ‘kan gütmek saikiyle planlayarak kasten adam öldürmek’, ‘yaralama ve bu suça yardım etme’, ‘6136 sayılı ateşli silahlar kanununa muhalefet’, ‘işyeri kurşunlama’, ‘tehdit ve haraç isteme’, ‘sahte kimlik bulundurmak ve kullanmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı